З 1 грудня в Україні вводять в обіг нову 5-гривневу монету (фото)

У перший день грудня Національний банк України вводить в обіг нову монету номіналом 5 гривень.

Монета присвячена Гарнізонному храму святих апостолів Петра і Павла, розташованому у Львові. Про це сайт “Подорож Україною” дізнався в пресслужбі НБУ.

Найбільший львівський храм

У Нацбанку зазначили, що монета присвячена одній зі святинь та самобутніх “родзинок” міста Львова – Гарнізонному храму святих апостолів Петра і Павла, побудованому на початку XVII ст. Ця одягнена в барокові шати споруда, що прикрашає історичну частину міста Лева, – найбільший львівський храм, який пережив різні часи, у певні періоди історії виконував функції гарнізонної церкви міста, складу, книгосховища, а 2011 року знову відкрив двері для вірян. За час російсько-українського воєнного конфлікту на Сході України храм став не лише церквою, де моляться за українських воїнів і відспівують загиблих учасників ООС, а й музеєм і волонтерським центром.

Аверс монети

На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України, під яким напис УКРАЇНА; фрагмент інтер’єру центрального нефу, унизу на дзеркальному тлі номінал монети і рік карбування – 5/ГРИВЕНЬ/2021; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу праворуч).

Реверс

На реверсі монети зображено фасад будівлі храму, угорі ліворуч від якого – лев та напис ЛЬВІВ (під левом); написи: ГАРНІЗОННИЙ ХРАМ СВЯТИХ АПОСТОЛІВ ПЕТРА І ПАВЛА (півколом ліворуч).

Варто зазначити, що тираж 5-гривневої монети складає 35 тисяч штук. Вона виготовлена з нейзильберу, гурт рифлений, а маса – 16,54 г.

НБУ, монета, гроші
З 1 грудня в Україні вводять в обіг нову 5-гривневу монету (фото)

Раніше сайт “Подорож Україною” повідомляв:

Попередній запис
Лядівський чоловічий скельний монастир: історія та фото
Наступний запис
Шишкові горби – мальовнича пам’ятка природи на Буковині
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *