Дністер, Шишкові горби, подорож Україною, природа України

Шишкові горби – мальовнича пам’ятка природи на Буковині

Шишкові горби — геологічна пам’ятка природи місцевого значення в Україні. Розташована в межах Дністровського району (Чернівецької області, на північ від села Нагоряни.

Про це інформує сайт “Подорож Україною”.

Площа 12 га. Статус надано 1979 року з метою збереження ерозійних вапнякових останців — частини Товтрової гряди. Останці розташовані вздовж правого стрімкого берега Дністра, який утворює тут глибоко врізаний, овальної форми меандр. Горби мають форму конусів зі скельними утвореннями і підносяться над довколишньою місцевістю на 5—35 м. Є місцем зростання рідкісної рослинності.

Чому горби отримали назву Шишкові

Тригрядовий ланцюг конусоподібних горбів, що підвищуються над високим берегом Дністра на 15-20 метрів, здалеку нагадують шишки. Виникло це диво мільйони років тому, коли природні сили зруйнували бар’єрний риф давнього Сарматського моря, води якого плескалися на цьому місці 12–10 мільйонів років тому. Про це пише Igor Melika.

Городище на високому останці правого берега Дністра має майданчик (діаметр 20 м), обмежений валами і ескарпами по краю мису та з напільного боку. Тут була знайдена кераміка IX-X і XI-XII ст. Деякі дослідники відносять це місце до сакральних.

Чудотворні скелі

Дністровський берег на околиці Нагорян – це нагромадження чудотворних скель, серед яких найяскравіше виділяються три з «людськими» назвами: «Дід», «Баба» та «Внучка». Подібна краса не могла не породити народні легенди, які й наддали назви цим витворам природи. Одна така легенда розповідає про сумну історію кохання багатої вродливої дівчини з Нагорян та бідного сільського хлопця. Як і водилося, престарілі батьки дівчини були проти такого нерівного шлюбу, тим більш, що до красуні сватався господар Нагорян. Щоб прибрати «конкурента», багатій відправив коханого дівчини на небезпечну роботу – сплавляти ліс по Дністру, де той загинув. Дівчина ж покінчила із собою, кинувшись у ріку з найвищої скелі…

Раніше сайт “Подорож Україною” повідомляв:

Попередній запис
З 1 грудня в Україні вводять в обіг нову 5-гривневу монету (фото)
Наступний запис
Кришталево чисте озеро Росохан у Карпатах на висоті 1120 метрів
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *