замок Вінберга, подорож Україною, подорож Кіровоградщиною

Руїни палацу Вінберга на Кіровоградщині – споруда, яка скоро зникне

У селі Ясинуватка, що на Кіровоградщині, знаходиться споруда, яка занепадає та рідко згадується у путівниках – палац Вінберга. За фасадом будівлі росте величезний дуб. Кажуть, що йому не менше 300 років.

Історія палацу

“Наприкінці 19 століття палац точно належав Вінбергам – скоріш за все вони його й побудували, можливо, на місці попередньої садиби. Стиль будівлі – еклектика з елементами неоготики (такою можна було вважати башту). Палац мав неабиякі розміри, як для садибного будинку достатньо рядових поміщиків”, – розповідає мандрівник та дослідник Роман Маленков, пише “РБК-Україна”.

Більшовицька окупація

Після більшовицької окупації території у палаці спочатку розмістили школу. Потім будівля довгий час слугувала дитячим будинком – інтернатом для дітей з особливими потребами. Заклад закрили у 90-х роках, більшість дітей перевели до іншого закладу.

Жіночий монастир

“У 1997 році сільрада, розташована у сусідньому селі Бандурівка, віддала будівлю у оренду новоствореному жіночому монастирю, як стверджують, УПЦ КП. А далі настало зубожіння будівлі”, – пояснює Маленков.

Крізь цеглу проростають дерева і кущі. На підлозі можна знайти залишки плитки з оригінальними візерунками того періоду, коли місце ще було наповнене життям.

Пожежа в палаці

Після пожежі, яка сталася у 2004 році, палац перебуває у дуже занедбаному стані. У відповідь на тезу про те, чи є шанси на відновлення споруди, гід висловлює сумніви.

“Якби споруда ще була збережена до пожежі, тоді так. А в цій ситуації – дуже мало шансів. Під дією вітру й сонця стіни систематично руйнуються. І чим далі, тим гірше”, – каже екскурсовод.

Фото – “РБК-Україна”.

Раніше сайт “Подорож Україною” повідомляв:

 

Попередній запис
Чортові скелі – таємниче місце біля Львова, фото та історія
Наступний запис
Мешканці Буковини захворіли на ботулізм після вживання консервованих грибів
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *