замок, Луцьк

В Україні виявили руїни унікального давнього храму (фото)

У Луцьку археологи виявили і досліджували унікальну стародавню споруду – Кафедральний Собор Святої Трійці, який був споруджений в XV столітті спочатку як дерев’яна святиня, а після в XVI столітті вже відбудований як кам’яний храм. Цей собор називають “Матір’ю костелів на Русі”.

Про це повідомив керівник Волинської археологічної експедиції Інституту археології НАН України Віктор Баюк на сторінці в Facebook.

Волинська археологічна експедиція провела необхідні археологічні дослідження при здійсненні робіт по благоустрою території Луцької дієцезії Римсько-Католицької Церкви.

“Матір костелів на Русі”

Виявлено та попередньо досліджено унікальну споруду – Кафедральний Собор Святої Трійці – «Матір костелів на Русі». Першу дерев’яну святиню вже як Кафедральний Собор звів на цьому місці Великий Литовський князь Вітовт у 1427 році, мурований храм правдоподібно був збудований Луцьким єпископом Юрієм Фальчевським у 1545 році.

Археологічними роботами прослідковано фундамент північно-західної круглої башти, мури північної частини храму із архітектурними елементами а також амфіляду невідомих до сьогодні підземель під його вівтарною частиною.

На робочих фото – фундамент північної фасадної башти Собору Святої Трійці, фундаменти мурів із контрфорсами, підземелля вівтарної частини храму.

Знахідку законсервують

Нині знахідку буде законсервовано зі збереженням можливості подальших масштабних археологічних досліджень.

Роботи проведено завдяки неухильному дотриманню норм чинного пам’яткоохоронного законодавства. Польові дослідження виконані Охоронною археологічною службою України Інституту археології НАН України. 

Читайте більше новин на сайті подорож Україною:

Попередній запис
Відчинили ворота у зиму: як сьогодні виглядає вершина гори Піп Іван
Наступний запис
У Карпатах на високогір’ї випав сніг та вдарив мороз, фото
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *