Старосільський замок, Львівська область

Старосільський замок на Львівщині: один з найбільших замків в Україні

Замок у Старому Селі (Старосільський замок) — пам’ятка архітектури XV—XVII століть, розташована в селі Старе Село (Пустомитівський район, Львівська область). Перше укріплення на території Старого Села у вигляді дерев’яного замку збудовано у 1448р.

Історія створення

П’ятикутний оборонний замок князів Острозьких побудований у 1584—1589 роках за участі Амвросія Прихильного. Був відновлений 1642 і 1654 у стилі східноєвропейського пізнього ренесансу.

Мури заввишки 14—16 метрів завершені аттиком, оздобленим аркатурою, а фронтони башт увінчані бароковою різьбою по камені (до нашого часу збереглося лише три вежі).

2007 — розчищений від дерев коштом співачки Руслани[1]. У 2010 році Старосільський замок передали в концесію на 49 років. Концесіонер (генеральний директор ТОВ «Кріс» Михайло Риба) обіцяв до 2012 року вивести пам’ятку з аварійного стану, до 2013 року — відновити одну з веж, до кінця 2015 року — ввести об’єкт в експлуатацію. Замок мав функціонувати як туристично-відпочинковий центр. Але роботи так і не почалися. 

Незважаючи на занедбаний стан, фортеця дотепер вражає своїми масштабами та величчю. На жаль, стоїть вона осторонь туристичних маршрутів і лише пасажири потягів, що проїжджають повз, захоплено милуються його красою та зрідка його навідуються поодинокі туристи, пише 032.ua.

Площа замку – біля двох гектарів, що робить замок в Старому Селі одним з найбільших в Україні. Все, що вціліло від нього – це масивні кріпосні стіни завширшки близько двох метрів і заввишки близько п’ятнадцяти метрів, які укріплені контрфорсами, і три вежі (у минулому їх було шість). Із зовнішнього боку стіни і вежі декоровані на одному рівні аркатурою – рядом глухих арок-заглиблень. Одна з башт прикрашена кам’яної короною.

Старосільський замок на Львівщині: один з найбільших замків в Україні.

Як доїхати

Зі Львова до Старого Села можна дістатися з приміського залізничного вокзалу електропоїздами Львів-Ходорів або Львів-Жидачів. У селі є залізнична станція відразу біля замку (25 км) і зупинка біля дерев’яної церкви (22 км).

Читайте більше новин на сайті подорож Україною:

Попередній запис
В Україні знайшли свинцеву грамоту Київської Русі та унікальні артефакти
Наступний запис
Ялинський водоспад — найвищий однокаскадний водоспад Карпат
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *