НБУ, пам'ятна монета

В Україні вводять в обіг нову 2-гривневу монету: як виглядає

У вівторок, 19 жовтня, Національний банк України вводить в обіг нову пам’ятну монету номіналом дві гривні. Вона присвячена відомому українському композитору Дмитру Бортнянському.

Про це інформує сайт “Подорож Україною“.

На аверсі монети зображений малий Державний герб України, рік карбування, напис “Україна”, номінал та графічний символ гривні, нотний стан із рукописною партитурою, барокові рослинні елементи, шестикрилі серафими, логотип Банкнотно-монетного двору НБУ.

На реверсі пам’ятної монети – портрет Дмитра Бортнянського, роки життя композитора та напис “Дмитро Бортнянський”.

Матеріал 2-гривневої монети – нейзильбер, її діаметр 31 мм, гурт рифлений, а тираж – 35 тисяч штук.

Хто такий Дмитро Бортнянський

Народився 28 жовтня 1751 року в Глухові, а помер у 1825 в Санкт-Петербурзі. Український композитор, співак і диригент, автор 6 опер, камерно-інструментальних творів, хорових циклічних концертів, 10 двохорних концертів, херувимських та причасних творів.

Музична спадщина Бортнянського досить велика. Як і більшість композиторів свого часу, він писав для придворного середовища: духовну музику — для Придворної співацької капели, світську — для «малого» двору в Павловську та Гатчині.

Найвідомішими серед духовних творів вважаються 35 чотириголосних концертів. Хоча точних відомостей про час написання цих концертів немає, вважають, що переважну більшість концертів було написано в 1780-х — на початку 1790-х років.

Бортнянському належать 6 опер, з яких перші три він створив в Італії на тексти італійською мовою, а останні три — в Росії на тексти французькою мовою.

Ім’ям Д. С. Бортнянського названі училище культури і мистецтв у Сумах, вулиця у Львові, Академічний камерний хор при Чернігівській філармонії. У Глухові, на батьківщині композитора встановлено пам’ятник композиторові.

Читайте більше новин на сайті подорож Україною:

 

Попередній запис
Озеро Несамовите та сходження на Говерлу: неймовірна подорож в Карпати
Наступний запис
В Україні знову зафіксували землетрус: відомо, в якій області
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *