печатка, Іван Мазепа

Сенсаційна знахідка: в Україні виявили унікальну печатку Мазепи

У київського колекціонера виявили княжу печатку гетьмана Івана Мазепи. Тепер вона виставлена для широкої громадськості в Батурині в Національному історико-культурному заповіднику “Гетьманська столиця”.

Про це йдеться в сюжеті ТСН, пишуть ЗМІ.

Дослідники називають знахідку сенсаційною, адже раніше така печатка не значилася в каталогах, і підтверджень її існування в істориків не було.

Дану печатку, яка підтверджує його княжий титул, Мазепа отримав від імператора Священної Римської імперії Йозефа I в 1707 році (за 2 роки до своєї смерті).

Володіє артефактом тепер приватний колекціонер з Києва Олексій Шереметьєв, який купив печатку ще 8 років тому у чоловіка з Черкаської області, а той розповідав, що знайшов її в річці.

Ймовірно, печатка була загублена на шляху відступу Мазепи зі шведським королем Карлом XII на переправі якраз в тому регіоні.

В експозиції заповідника разом з печаткою виставили також копію документа з віденського архіву, в якому Мазепа просить про надання йому княжого титулу.

Княжа печатка МазепиКняжа печатка Мазепи

Княжа печатка гетьмана Івана Мазепи буде в експозиції в Батурині ще місяць (фото: скріншот)

Також досі вважалося, що відповідного диплома гетьман не отримував.

“Насправді, самого диплома теж ще ніхто не бачив, але ось печатка є свідченням того, що Мазепа прийняв цей титул і використовував його в побуті. Надання князівського титулу означало визнання власне його як особистості та визнання його держави. Держава називалася Військо Запорозьке”, – розповіла вчений секретар Національного заповідника Наталія Саєнко.

Масивну срібну печатку з княжим гербом гетьмана атрибутувала російський історик Тетяна Таїрова, яка вже 18 років досліджує постать Мазепи.

Читайте більше новин на сайті подорож Україною:

Попередній запис
В Ужгород на вихідні: локації, які обов’язково потрібно відвідати
Наступний запис
Депутат від ОПЗЖ тримає в авто справжнього лева (відео)
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *