нумізматика, монети

Перевіряйте гаманці: які монети можна продати за тисячі гривень

В Україні все активніше розвивається новий спосіб заробітку – нумізматика. Колекціонери готові платити десятки тисяч гривень за рідкісні монети, які, на перший погляд, нічим не відрізняються від інших.

Так, зараз нумізмати скуповують монети по 50 копійок, кожна з яких може коштувати від 9 до 10,5 тисяч гривень. Про це пише УНІАН.

Багатьом цікаво, як же знайти удачу у своїй кишені та розпізнати серед безлічі монет унікальну. Одному з українців пощастило, він зумів відшукати дійсно дорогі монети та вже продає їх на аукціоні.

Один з користувачів розмістив на популярному онлайн-аукціоні Violity лот, який складається з декількох монет по 50 копійок. Ці монети були випущені в 1992 році, вони є повсякденними і можуть попастися абсолютно будь-якому українцеві.

У чому особливість монет

Вся справа в карбуванні. Під час виробництва монет застосовувалися різні види штампів. Через це одні монети отримали товстий тризуб, а на інших лінії тризуба дуже тонкі. Крім цього, слід звертати увагу на всі малюнки. Нумізмати цінують монети, які мають відмінні риси: різні зерна колосків, незвичайна кількість ягід або ж дивна форма листя.

Наприклад, монети по 50 копійок, які зараз продаються на аукціоні за 10 тисяч гривень, називають “англійками”. Їх карбували за допомогою англійських штемпелів, які були зроблені з помилкою в ескізах. Через це на монетах вийшов дефект – опуклий щит і нібито вдавлений всередину герб. Варто зазначити, що лот не продався, адже ціна не досягнула резервної. Продавець не погодився продавати монети за 9 тисяч 612 гривень.

У нумізматів є детальна класифікація всіх монет, в залежності від того, який саме на них дефект. “Англійки” номіналом 50 копійок, які були випущені в 1992 році та мають опуклий щит, називають ще “4ААм”.

Знайти таку монету у своєму гаманці непросто, але цілком реально. Важливо завжди звертати увагу на те, чи мають гроші дефекти. Наприклад, в обороті часто зустрічаються монети з двома аверсами або двома реверсами, або ж зі зміщеним кутом нанесення тиснення.

Читайте більше новин на сайті подорож Україною:

Попередній запис
Селище Воловець на Закарпатті: чани та гірські пейзажі
Наступний запис
Небезпечний TikTok: замість популярності юнак потрапив на операційний стіл
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *