Київська область, ліс, отруйний павук

В Україні помітили небезпечного отруйного павука (фото)

У київському лісі на Троєщині 2 жовтня місцевий мешканець під час прогулянки з дітьми помітив у листі отруйного павука.

Про це “Телеграфу” розповів Банацький Ігор, котрий і побачив чорного Ерезуса.

За словами чоловіка, цей павук є одним із найкрасивіших та разом з тим найотруйніших павуків України. Його укус викликає сильний біль та оніміння протягом 3-6 днів. Цей вид називають ласкаво павук-сонечко або Eresus kollari.

Небезпечного павука знайшли у листі

Такі павуки живуть в норах. Знайдений екземпляр – єдиний представник своїх тропічних родичів, який живе так далеко в північних широтах.

Самці мають розміри від 8 до 11 мм, самиці — від 9 до 16 мм. Першого легко впізнати за яскраво-червоним черевом, прикрашеним чотирма круглими чорними плямами. Самиця майже повністю чорна, за винятком пучка з вохристих волосків на голові.

Укус павука може бути дуже болючим і небезпечним

Нора цього виду павуків вистелена павутиною. Біля входу павутина розширюється, утворюючи своєрідний килим, розкладений на землі, який закінчується нитками. Це своєрідна пастка, куди потрапляють комахи та дрібні членистоногі.

У вересні на кілька днів самець перебирається в нору самиці для спарювання. Після спаровування самиця плете білий кокон для захисту яєць. Молодь вилуплюється через кілька тижнів, потім мати замикається з ними у своїй норі. Спочатку вона годує їх перевареною їжею, яку випльовує, потім через кілька днів помирає, а її тіло служить їжею для молодняку. Наступної весни потомство залишає своє гніздо і кожен павук будує власну норку.

Читайте більше новин на сайті подорож Україною:

Попередній запис
Мандруємо Україною в жовтні: найкращі локації для подорожі
Наступний запис
Загадка на уважність: знайдіть кота на фото (відповідь в новині)
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *