подорож

Мандруємо Україною в жовтні: найкращі локації для подорожі

Жовтень – один з найкрасивіших місяців року. В цей час ми можемо насолодитися свіжими осінніми фруктами, зібрати гриби, споглядати барви природи. Але останні два роки жовтень перетворився на місяць карантину, які вводять влади, щоб зупинити поширення COVID-19. Проте поїхати все одно кудись хочеться.

Які цікаві місця можна відвідати у жовтні? “РБК-Україна” пропонує топ локацій, які зроблять вашу поїздку незабутньою і повною яскравих вражень.

Заповідник “Кам’яна могила”

На південь України варто їхати не тільки влітку, а й восени. Крім моря і сонця, тут ми можемо побачити унікальні історичні місця, які по праву належать до світової спадщини.

Заповідник “Кам’яна могила” (селище міського типу Мирне в Мелітопольському районі Запорізької області). Унікальне місце сили, яке переверне всі ваші уявлення про історичні локації в нашій країні. На території України є фрагмент дна так званого Сарматського моря, яке існувало на земній кулі понад 10 млн років тому і розкинулося від гір Тянь-Шаню до австрійського Відня.

Фото: На пагорбі збереглися кілька тисяч унікальних стародавніх наскельних зображень – петрогліфів (wikimedia.org)

Кримські та Кавказькі гори тоді були островами цього моря, а майже вся територія України була на дні. Ви можете оглянути фрагмент дна цього моря, який досі не заріс лісом або травою, а зберіг свою структуру.

Тільки вдумайтеся: Кам’яна Могила – давніша за єгипетські піраміди та Стоунхендж. Вона розташована на відстані в 600 кілометрів від Києва. Але перед тим, як ступити на територію заповідника, трохи прочитайте про нього. Рекомендуємо роман “Знайти Атлантиду. Втрачена цивілізація”: це 270 сторінок захоплюючого тексту, який перетворить вашу поїздку в незабутню “подорож у часі”.

Мальовнича Чернігівщина

Чернігівщина – це край, від якого ви будете в захваті. Якщо плануєте тур вихідного дня, то обов’язково відвідайте Чернігів, Качанівку і Батурин.

Це місця, де ви зможете насолодитися історією та архітектурою: від середньовіччя і часів Київської Русі до козацького бароко.

Фото: Цитадель Батуринської фортеці (РБК-Україна)

Якщо є більше часу – “пірніть” глибше. Відвідайте стоянку первісних людей в селі Мезин. Прогуляйтеся валами Новгород-Сіверського, де Ярославна оплакувала свого чоловіка князя Ігоря.

Відвідайте гетьманську столицю Батурин, який був спалений московським царем в помсту за союз козаків зі шведами й місце козацької Чорної ради біля Ніжина.

Це історичний тур, який назавжди запам’ятається вам і вашим дітям!

Фото: Гетьманська столиця – знаменита екскурсійна локація (РБК-Україна)

Карпати

Звичайно, Карпати! Сюди можна їхати навіть на вікенд. У момент, коли скупчення людей може принести небезпечне захворювання, потрібно більше відпочивати на природі. Карпати – те місце, де в жовтні дуже атмосферно.

Золота осінь, гриби, мальовнича природа і місцева кухня робить їх красивими та смачними.

А лікувальні курорти, розкидані в горах, дають можливість омолодитися і відновитися. І якщо ви ще не знаєте, де зупинитися на оздоровчий відпочинок після гірської прогулянки, то пропонуємо вам курорт Східниця з її найрізноманітнішими мінеральними водами й багатим асортиментом спа-процедур.

Фото: Панорами Східниці – відомого курорту (wikimedia.org)

Східниця цікава ще й тим, що пропонує мандрівникам не тільки лікування та оздоровлення, а й цікаву туристичну програму.

Зовсім близько від курорту ви зможете побачити залишки середньовічної фортеці Тустань, оглянути об’єкти зі спадщини ЮНЕСКО в Дрогобичі й просто відпочити. У Східниці можна навіть знайти Карпатське хюґе, яке пропонує СПА-готель “RESPECT”. Тут, в осінніх Карпатах, безпечно, корисно і цікаво!

Полтава

Місто, яке викликає захоплення. Іванова гора, Біла альтанка для закоханих, пам’ятник полтавській галушці, Хутори поблизу Диканьки розкинулися за Полтавським Подолом.

Якщо ви плануєте відпочивати довше, ніж вікенд, то обов’язково у свій тур додайте цікаві й неповторні нові туристичні об’єкти Полтавщини.

Фото: Головні туристичні локації Полтави (wikipedia.org/)

З Полтави їдьте в напрямку Сум і дорогою відвідайте Музей українського весілля (село Великі Будища), огляньте самобутню кераміку в селі Опішня, а також побувайте в Більському Городищі в село Котельва.

Це історико-культурний заповідник скіфської епохи, який налічує десятки тисяч унікальних знахідок і експонатів. Далі ви можете зупинитися в знаменитому Миргороді, де вас чекає лікувальна вода й оздоровчий відпочинок.

Туристичні об’єкти на Київщині

Коли в країні карантин, то справжнім порятунком стають парки. Тур довжиною у 500 км дасть можливість насолодитися неймовірними рукотворними парками, які були зведені в минулих століттях. Перлина Білої Церкви – дендропарк “Олександрія”.

Це один з найбільших парків в Україні з територію у 400 га. Парк був створений понад 200 років тому графом Франциском Браницьким. Тут ви відчуєте романтику і сентиментальність. Зможете відпочити серед могутніх дерев, які створюють прекрасні пейзажні композиції, і 11 ставків, немов зірки, вплетені в цю природну експозицію.

Фото: Знаменитий парк “Софіївка” (wikipedia.org)

Уманський парк “Софіївка” є шедевром світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII – початку XIX століть. Побудований в 1796 році Станіславом Потоцьким, парк став подарунком дружині Софії на іменини. Ідея спорудження парку з використанням римської та грецької міфології належала самій Софії.

Тут, крім романтики, ви зможете зустріти героїв гомерівської “Одіссеї” і “Іліади”. А поруч ви також можете відвідати абсолютно новий туристичний об’єкт – Фентезі-парк “Нова Софіївка”, де, крім іншого, можна побачити світломузичні арт-інсталяції та 3D мапінг-шоу.

Фото: Парк “Олександрія” у Білій Церкві в період міжсезоння (РБК-Україна)

З Умані поверніть на Н16-і рухайтеся маршрутом: Легедзене-Тальне, це місце археологічних розкопок Трипільської культури. Далі – Моринці зі спадщиною Тараса Шевченка, Канів, Дніпровська гребля і, нарешті, Переяслав-Хмельницький. Тут рекомендуємо вам відвідати Музей народної архітектури та побуту середнього Придніпров’я, який розташований в околицях Переяслава.

Читайте більше новин на сайті подорож Україною:

 

Попередній запис
У Львівській області відреставрують 5 пам’яток архітектури (список)
Наступний запис
В Україні помітили небезпечного отруйного павука (фото)
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *