отруйні гриби

Топ-6 отруйних грибів України, які потрібно знати кожному (+ відео)

На YouTube-каналі Rosteban з’явилося відео про топ-6 отруйних грибів, які можна зустріти в українських лісах. Автор розповів про небезпечні гриби та показав їх фотографії.

Про що розповідається у відео:

 • лепіота каштанова – смертельно небезпечний гриб, який дуже часто недосвідчені грибники можуть переплутати зі звичайною їстівною парасолькою.
 • ентолома отруйна – гриб, при споживанні якого в великих кількостях можна померти. Він викликає кишково-шлункові отруєння, ознаки якого проявляються дуже швидко.
 • мухомор зелений або бліда поганка – надзвичайно отруйний гриб родини мухоморових. Її можна сплутати із зеленою сироїжкою або ж з печерицями.
 • говорушка червонувата, білувата або борозниста – у плодових тілах гриба міститься мускарин, який може викликати важке отруєння. Перші симптоми проявляються через 15-20 хвилин після вживання говорушки в їжу.
 • павутинник помаранчево-червоний – містить у собі нефротоксичні речовини, які пошкоджують ниркові канальці. Для отруєння достатньо з’їсти 100-200 грам грибів.
 • волоконниця – небезпечний та отруйний вид, який часто помилково збирають, плутаючи з печерицею. Симптоми отруєння проявляються орієнтовно за дві години.

ВІДЕО про отруйні гриби України можна переглянути ТУТ.

Читайте більше новин на тему грибів:

Попередній запис
Через аномальну погоду в Україні зацвіли каштани (фото)
Наступний запис
Топ туристичних об’єктів в Україні за 2021 рік за пошуками в Google
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

 1. Оксана

  Ще б інформацію про свинушку тонку додати.

  1. Oleksiy

   дякую за коментар, найближчим часом зроблю про свинушку окрему новину, більш розгорнуту