Антарктида

Українські полярники виявили в Антарктиді скелет кита з 7 століття

Поблизу станції «Академік Вернадський» в Антарктиді українські полярники знайшли останки гігантської тварини. На острові Расмуссен виявили скелет велетенського кита.

Про знахідну повідомили на сторінці Національного антарктично-наукового центру в соціальних мережах.

Фахівці провели радіовуглецевий аналіз, який встановив, що тварині орієнтовно 1350 років. Радіовуглецевий аналіз показав, що киту близько 1350 років (плюс/мінус 30 років).

“Тільки уявіть: це означає, що він помер в сьомому столітті, в епоху вікінгів і цивілізації майя, за три століття до княгині Ольги і князя Володимира”, – йдеться в повідомленні полярників. Також з’ясувався і вид тварини – це синій кит – найбільший кит і найбільша тварина у світі. Довжина знайденої тварини становила не менше 26 метрів. Він належав до Південного (антарктичного) підвиду – це найбільший підвид серед синіх китів.

Антарктида
Українські полярники виявили в Антарктиді рештки кита з 7 століття

Вчені кажуть, що знахідка дуже цінна. У музеях світу зберігається всього кілька десятків скелетів синього кита, але більшість з них – іншого підвиду. З 1963-го року синій кит охороняється, але незаконний промисел не дає популяції відновитися. До 1960-х через китобоїв тварина практично зникла і тому потрапила в список охоронюваних. На середину 1980-х у світі залишалося не більше 200-1400 особин, а до початку промислового знищення популяція налічувала 250-300 тисяч особин. На сьогодні популяція арктичного синього кита становить всього 1600-3000 особин.

Читайте більше новин за посиланнями:

Попередній запис
У Бродівському замку обвалилася частина казематів (фото)
Наступний запис
Базальтові стовпи – унікальна пам’ятка природи на Рівненщині
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *