Молочний Камінь, Закарпатська область

Карстова печера Молочний Камінь у Карпатах: де розташована

У Карпатах розташувалась красива геологічна пам’ятка природи місцевого значення – карстова печера Молочний Камінь.

Її можна знайти на північ від села Велика Уголька, що у Тячівському районі Закарпатської області. Про це йдеться у Вікіпедії.

Як виникла назва

Печера утворилася в вапняковій скелі. Таку назву вона отримала через білуватий колір, який нагадує молоко.

Вигляд печери

Вхідний отвір широкий і прямокутний, розміром 10 на 2,5 м, розташований з південного боку скелі при її підніжжі. Завдяки цьому печера зсередини освітлена розсіяним денним світлом. Печера двоярусна, з двома ходами, що розходяться від входу. Короткий західний хід — глухий кут, а східний переходить у доволі просторий зал розміром 10 на 15 м і заввишки до 15 м. Він з’єднаний вузьким коротким ходом ще з одним невеликим залом, долівкою якого сезонно тече невеликий струмок. На висоті 10 метрів над першим залом розташований другий поверх печери, що веде вглиб масиву і закінчуються залом 5 на 10 м. Загальна довжина печери — 92 м, об’єм — 63 м3. У печері є кальцитові напливні форми — сталактити (розміщені навпроти входу), які нагадують гігантські органні труби.

Печера Молочний Камінь

Фото – Ostap Tsapulych.

Стоянка давніх печерних людей

У Молочному Камені виявлена стоянка давніх печерних людей, що заселяли територію Карпат за часу пізнього палеоліту. Під час археологічних розкопок у другій половині XX сторіччя було знайдено багато предметів побуту давніх мешканців печери. Знахідки експонуються в Закарпатському краєзнавчому музеї (Ужгород) та Музеї екології гір та історії природокористування в Українських Карпатах (Карпатський біосферний заповідник).

Печера Молочний Камінь

Печера легкодоступна

Печера Молочний Камінь легкодоступна. І хоча вона розташована на природоохоронній території — в Угольсько-Широколужанському заповідному масиві — її стіни і сталактити понівечені туристами, стеля обкурена вогнищами. Входить до складу Карпатського біосферного заповідника.

Читайте більше новин на сайті Подорож Україною:

Попередній запис
Школярка з Новояворівська порівняла захисників України з собаками
Наступний запис
В Україні вдарив мороз та випав перший сніг: промовисте фото
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *