скіфи, курган

Артефакти з кургану «Мамай-Гора»: меч-акінак і золоті прикраси скіфів

У Кам’янсько-Дніпровському історико-археологічному музеї представили оновлену скіфську колекцію, яку доповнили знайдені артефакти, коштовності, зброя, що датуються VII-VI століттями до нашої ери – в цей період відбувалося освоєння скіфами Великого Степу.

Про це повідомляє “Суспільне“.

Дивовижні знахідки виявили на території місцевого курганного могильника “Мамай-Гора”, після чого їх відреставрували фахівці Національного заповідника “Хортиця”.

Як зазначила директор музею Аліна Чернявська, представлені в експозиції артефакти охоплюють історію нижнього Подніпров’я протягом 8 тисяч років – від Катакомбної та Ямної культур до епохи раннього середньовіччя.

Скіфські золоті прикраси і меч-акінак: на Запоріжжі показали артефакти з кургану "Мамай-Гора"Скіфські золоті прикраси і меч-акінак: на Запоріжжі показали артефакти з кургану "Мамай-Гора"

Скіфський меч-акінак з золотим набалдашником (фото: suspilne.media).

Читайте також: Археологи розкопали в Україні піч часів Київської Русі. Фото.

За словами доктора історичних наук Геннадія Тощева, біля одного з поховань, попередньо, зброєносця, археологи виявили неушкоджену яму значно більших розмірів – але вона була пограбована.

Скіфські золоті прикраси і меч-акінак: на Запоріжжі показали артефакти з кургану "Мамай-Гора"

Скіфські золоті прикраси і меч-акінак (фото: suspilne.media)

“Там було знайдено лише одне вістря стріли. Можна тільки гадати, людині якого рангу вона належала. У нього були різноманітні прикраси. Але весь набір матеріалу говорить про те, що це був юнак і досить молодий юнак”, – розповів науковець.

Також фахівець описав ще одну рідкісну знахідку – майже не пошкоджену глиняну амфору. Її виготовили в причорноморських колоніях Стародавньої Греції в період від VII до V до н. е.

Скіфські золоті прикраси і меч-акінак: на Запоріжжі показали артефакти з кургану "Мамай-Гора"

Стародавня глиняна амфора (фото: suspilne.media).

Читайте більше новин на сайті Подорож Україною:

 

Попередній запис
Отруєння блідою поганкою: лікарі назвали вартість лікування пацієнта
Наступний запис
Найкращі місця для прогулянок у Львові восени: топ-10 локацій
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *