Археологи розкопали в Україні піч часів Київської Русі. Фото

Археологи розкопали в Україні піч часів Київської Русі. Фото

Експедиція Національного заповідника “Хортиця” провела дослідження на території пам’ятки національного значення – Кам’янська Січ, що неподалік Херсона.

Як і в минулі роки, експедиція мала охороно-дослідницький характер. Пам’ятка знаходиться в аварійному стані, тому важливо кожен рік проводити моніторинг стану руйнації, запобігати знищенню важливих в культурному та історичному сенсі об’єктів. Про це повідомили на сторінці Національного заповідника “Хортиця”. 

Цього року на ерозійній ділянці берегу Каховського водосховища, в південній частині мису Стрілка, знайшли об’єкт, який датується початком існування Київської Русі. Знахідка виявилася господарською піччю.

Що готували в печі 1000 років тому

Близько 1000 років тому ця піч використовувалась для приготування їжі. Раціон давніх рибалок складався переважно з м’яса птиці та риби, про що свідчить заповнення господарським ям навколо печі.

Як виглядає піч

Конструктивно піч мала колоподібний вигляд з трохи осілою верхівкою. Основа печі була щільно викладена з місцевого вапнякового каменю та обмазана глиною. Піч використовувалась тривалий час, про що свідчать три зафіксовані спроби її ремонту.

У 2021 році археологи виявили також речі козацького побуту – глиняні люльки, гончарний посуд, скло, металеві речі та ін. 

Читайте більше новин на сайті Подорож Україною:

Попередній запис
Небезпечна “забава” сніффінг набирає популярності, одна дитина померла
Наступний запис
Отруєння блідою поганкою: лікарі назвали вартість лікування пацієнта
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *