Херсонські гори, Херсонська область

Херсонські гори – неповторні гірські пейзажі є не лише в Карпатах

Гірські пейзажі в Україні можна побачити не лише в Карпатах. На півдні нашої країни також є неповторні гірські масиви та навіть каньйони. Серед найцікавіших – Херсонські гори, названі у народі Гранд-каньйоном через свою схожість з американським природним заповідником.

Історія утворення

Каньйон розташований на території Станіславського заказника. Його утворює поєднання степових ділянок та схилів з лесовими породами, які переходять у прибережну акваторію.  Щодо походження гірського ландшафту, у дослідників немає єдиної думки. Але майже всі сходяться на тому, що появу Гранд-каньйону зумовили геологічні процеси, пов’язані з діяльністю вітру, дощових і талих снігових вод, вулканізмом тощо. У каньйоні також можна побачити притаманні для степового клімату рослини. Хоча їх, враховуючи переважно посушливу погоду в цьому місці, тут росте не надто багато. Про це пише ua.igotoworld.

Що можна побачити

Гранд-каньйон – це прибережна частина Дніпро-Бузького лиману. Однак, замість звичного пісочного або галькового узбережжя, тут на туристів чекають обривисті скелі. Особливо цікаво, що коли йти до каньйону у напрямку із села, то рівнинний спершу ландшафт поступово опускається вниз, утворюючи глибокий яр, над яким височать верхівки скель. Прямуючи цим яром, можна вийти на невеликий піщаний берег, із якого каньйон виглядає ще вищим. Якщо ж піднятися на вершину каньйону, можна побачити чудову морську панораму. Тому сюди часто приїздять робити цікаві фотосесії або просто помедитувати наодинці з природою. Особливо красиво це місце виглядає навесні або на початку літа. У цей час на балках виростає зелена трава, а в повітрі відчувається п’янкий аромат степових рослин.

Як доїхати

Херсонський каньйон розташований на півдні села Станіслава. Дійти до нього можна, повернувши на польову дорогу, якою потрібно прямувати, доки не почнеться спуск в урвище. Із Херсона до Станіслава можна доїхати автобусом із АС-2 або ж власним транспортом по трасі Т-1501.

Читайте більше новин на сайті Подорож Україною: 

Попередній запис
У Карпати восени: легкий одноденний маршрут на гору Хом’як
Наступний запис
Токівський водоспад: маленьке диво природи на Дніпропетровщині
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *