Вилкове, Одеська область

Вилкове – місто на воді. Популярна туристична локація на Одещині

Місто Вилкове розташоване в Кілійському районі Одеської області, в українській частині дельти Дунаю, біля моря на кордоні з Румунією. Це місце злиття вод Дунаю та Чорного моря. Площа міста – 460 га.

Історія заснування

Засноване місто в 1746 р. як поселення Липованське (липовани – невелика релігійна група старообрядців, яка оселилася на території Добруджі, Молдавського князівства та східної Волощини та офіційно переслідувалася російською владою), а з 1762 р. – отримало статус міста, пише we.org.ua.

Вилкове часто порівнюють з італійською Венецією через велику кількість каналів уздовж вулиць. Поблизу міста розташований Дунайський біосферний заповідник, який був створений в 1998 р. на базі природного заповідника «Дунайські плавні». 

Вилкове, Одеська область

Останнім часом багато каналів (їх місцеві називають «єриками») обміліло, а деякі засипані повністю. Канали сполучають подовжньо-поперечною сіткою два рукави Дунаю. А перекриття одного «єрика» веде до обміління всіх з’єднаних каналів. Втім поплавати по місту можна. В місті також багато островів, подекуди на них живуть люди, які принципово відмовилися від принад цивілізації: газу, електрики та ін. Точну кількість островів місцеві жителі навряд чи скажуть. Цікаве місто і тим, що в деякій його частині живуть і досі старовіри (липовани) – нащадки тих, хто колись заснував це поселення. Вони досі дотримуються своїх старих традицій, носять бороди та сорочки навипуск, підв’язані паском. Саме у цьому місті живе найбільша в Україні група липован.

Вилкове має 6 церков: 2 «липованські», 1 московського патріархату та 3 протестантські. Місто за національним складом – багатонаціональне, але більшість все ж складають росіяни-липовани та українці.

Місто рибалок і виноробів

Вилкове славиться як місто рибалок та виноробів. Так як місто стоїть на воді, то земля тут завезена Велика частина городів знаходиться на островах, куди добираються на човнах. Добривами на своїх городах місцеві жителі не користуються. Замість них вони використовують висушений мул, який є дуже родючим. Городяни вирощують виноград, полуницю, яблука, груші та ін.

Вилкове, Одеська область

Унікальний виноград “Новак” та вино

Дуже гордяться місцеві своїм виноградом «Новаком» – унікальним сортом, що зростав на мулі та воді. З нього виготовляють дуже колоритне вино, аналогів якого не має у світі. Одним із заробітків місцевих є збирання очерету, який експортується до Європи для виготовлення екологічно чистих, теплих, модних та дорогих європейських дахів.

Рибальство

Основною сферою зайнятості жителів є рибальство. Жителі Вилкове – природжені рибаки, які ловлять рибу виїжджаючи на Дунай, на острови чи в Чорне море. В кожній сім’ї є рибак. Відповідно, і свята у цьому місті відрізняються від звичайних по Україні: День рибака, День річкового флоту, День військово-морського флоту та День торговельно-морського флоту.

Вилкове, Одеська область

Вилкове – останній населений пункт на узбережжі Дунаю перед впаданням річки в Чорне море. Найближчий пляж знаходиться на узбережжі Чорного моря в районі с. Приморське, в самому ж Вилкове пляжів нема (дістатися туди можна на маршрутці). Відстань до Одеси автошляхами – 227 км. Від Києва до Вилкове – 680 км, від Львова – 980, від Донецька – 940 км. У Вилкове знаходиться автостанція, з якої здійснюються прямі рейси в Кілію, Одесу, Ізмаїл, Київ, Херсон, Білгород-Дністровський.

Обов’язково треба покуштувати місцевий виноград «Новак» та випити виготовлене з нього вино, яке має ніжний смак та високий градус. Ще можна поїхати на Дунай, де вам покажуть «нульовий кілометр» – місце впадання Дунаю в Чорне море. А також ви можете помилуватися природою Дунайського біосферного заповідника.

Читайте більше новин на сайті Подорож Україною: 

Попередній запис
Зникла фортеця та неймовірна краса: чим Тустань дивує туристів на Львівщині
Наступний запис
Гривня святкує День народження! Цікаві факти про національну валюту
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *