Плебанівський віадук, Тернопільська область

Плебанівський віадук на Тернопільщині – один з найкращих мостів України

Поблизу села Плебанівка, що на Тернопільщині, розташувався унікальний міст під назвою Плебанівський віадук.

Це один із найкращих мостів нашої держави. Подивитися на віадук приїжджають туристи з різних куточків України. Про це повідомляє igotoworld.

Варто зазначити, що віадук – це шляхова інженерна споруда на високих опорах, яка розташована над глибокими ямами, ущелинами. Цей красень досі працює. Багато хто зазначає, що схожу споруду доводилося бачити на телеекрані у фільмах про Гаррі Поттера. Там, у шотландському селі Гленфіннан, герої стрічки їхали потягом через віадук у Хогвартс.

Історія створення

Віадук у Плебанівцях збудували в 1896 році. Зводили його місцеві майстри під керівництвом австрійських інженерів, адже в той час ця місцевість входила до складу Австро-Угорщини. Тоді тут прокладали залізницю, яка сполучила місто Тернопіль із Копичинцями. Минуло понад сто двадцять років, а міст продовжує виконувати свої функції. Їздять ним потяги, правда, нечасто – бережуть, адже він є пам’яткою архітектури.

Плебанівський віадук має арочну конструкцію, яка додає споруді міцності і продовжує термін її служби. Арок усього дев’ять.

Плебанівський віадук

Цікаві факти

  • Спочатку терміном «віадук» позначали римську дорогу, яка була прокладена над ущелиною і спиралася зазвичай на аркові опори. Згодом цим терміном почали називати інженерні споруди для полегшення подолання перешкод рельєфу. Наприклад, яру, глибокої долини, ущелини, іноді іншої дороги, залізниці, тобто будь-яких бар’єрів, окрім водних. Аркові конструкції роблять такі споруди незвичайно виразними. Іноді віадуки бувають багатоярусними, що додає їм ще більше шарму.
  • На території Західної України збереглися шість віадуків із залізничною колією. Три з них на Тернопільщині (біля сіл Буцнів, Кровинка і Плебанівка), два на Львівщині (обидва біля села Лавочного), один на Івано-Франківщині (у Ворохті).
  • Кілька років тому відбулось спецпогашення поштової марки, на якій зображено міст у селі Плебанівці Тернопільської області. Також «Укрпошта» створила спеціальний поштовий штемпель «Мости України. Перший день. 27.06.2016. Теребовля, 481000, Тернопільська область». Марку із зображенням віадука запустили в обіг, і вона становить значну цінність для колекціонерів-філателістів.

Плебанівський віадук

Звідки найкраще видно віадук

Плебанівський віадук можна добре роздивитися на під’їзді до Теребовлі з боку Чернівців (якщо їхати потягом). Діставшись до Теребовлі, можна пішки вздовж залізниці вирушити у напрямку Плебанівського віадука, перейти по ньому на інший бік та обрати вдале місце для фото- чи відеозйомки. Всім кортить зафіксувати віадук із потягом, який ним рухається. Зазвичай тут ходять приміські дизель-поїзди та «товарняки». Та навіть якщо упіймаєте маневровий локомотивчик, це теж буде удачею! 

Плебанівський віадук

Як доїхати до локації

Доїхати до Плебанівського віадука можна з Чернівців потягом до станції «Теребовля», далі пішки (близько 4 кілометрів). Через Плебанівку пролягає автодорога М19, якою зручно діставатися з Ковеля, Луцька, Тернополя, Чернівців. Орієнтир, біля якого варто звернути з основної дороги, – старий хрест у Плебанівці (на вулиці князя Василька). Віадук добре видно і безпосередньо з автодороги.

Читайте більше новин на сайті Подорож Україною: 

Попередній запис
Іловайська трагедія: сьогодні вшановують пам’ять захисників України
Наступний запис
Український бігун відмовився від фото з росіянами на Паралімпіаді в Токіо
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *