замок Шенборнів, Закарпатська область

Замок Шенборнів на Закарпатті: справжня казка неподалік Мукачева

У Закарпатській області розташувався мисливський будинок графів Шенборнів та їх колишня резиденція – Палац Шенборнів.

Знайти палац можна в селі Карпати, що у Мукачівському районі. Про це інформує Вікіпедія.

Історія будівництва

Неймовірну споруду побудував у 1890-1985 роках граф Ервін Фрідріх Шенборн-Бухгайм. Поблизу палацу він облаштував красивий сад-дендрарій, в якому висадили унікальні сорти дерев – сосну Веймута, самшит, сакури, італійську глиницю, катальпу, канадську ялину та рожевий бук.

Замок Шенборнов

Як виглядає палац

Мисливський замок – неоромантичного стилю. Він поєднує готичні та романські мотиви. За непідтвердженою легендою в замку 365 вікон (як і днів у році), 12 входів (як місяців у році) та 52 кімнати (кількість тижнів у році).

Замок прикрасили на тему родової геральдики графів Шенборнів – є флюгери, барельєфи та вітражі. Встановлений пам’ятний знак та скульптурні композиції «Ведмедиця з ведмежатком» і «Олень».

Дворец Шенборнов

Санаторій «Карпати»

У 1945 році замок Шенборнів став санаторієм «Карпати». Частину із речей палацу передали в Ужгородський краєзнавчий музей.

Із 2010 року в санаторії лікують захворювання шлунково-кишкового тракту, опорно-рухового апарату. Також є відділення патології вагітності жінок. Лікують і неврологічні та серцево-судинні захворювання.

Замок Шенборнов

Як доїхати

Щоб помилуватися замком потрібно потягом або електричкою доїхати до станції «Карпати». Звідти можна дійти пішки або взяти таксі. Якщо потяг не зупиняється на цій станції, то можна вийти на зупинці «Свалява» або ж «Мукачево». Відстань до палацу складе 12-14 кілометрів. Також є автобусне сполучення.

Читайте більше новин на сайті Подорож Україною: 

Попередній запис
Призер Олімпійських ігор зі Львова назвав українську мову «псячою»
Наступний запис
Дібровський кар’єр на Житомирщині: затоплена техніка, дерева та каміння
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *