Грот Прийма, Львівська область, сайт Подорож Україною

Грот Прийма – стоянка неандертальців на Львівщині

Лише за 40 кілометрів від Львова розташувалась унікальна пам’ятка природи – Грот Прийма.

Урочище знаходиться неподалік Миколаєва. Саме тут вперше у Львівській області знайшли останки неандертальця. Про це свідчить інформація з Вікіпедії.

Знайти грот досить складно, адже місце сильно заросло лісом. Він розташований на відстані два кілометри від Миколаєва.

Грот Прийма, Львівська область.

Поселення неандертальців

На території України Грот Прийма – друге поселення неандертальців, яке вдалося знайти. Перше таке поселення – в Чернівецькій області.

Урочище є пам’яткою археології європейського значення та має три рівні. З печер відкривається краєвид на каньйон, розташований поблизу.

Останки древніх людей археологи знайшли у 2004 році. Під час розкопок вони виявили дитячі кістки та кісти жінки-неандертальця. Їх вік оцінюється у 45,5 тисяч років. Також в печерах знайшли кістки кам’яного ведмедя, перепалену деревину та чотири кам’яні гостроконечники. Це означає, що грот Прийма був так званим зимовим мисливським табором неандертальців. Коли на вулиці ставало тепліше, то вони розпочинали мандрівний спосіб життя.

Як доїхати

Якщо ви подорожуєте автобусом чи автомобілем, то потрібно доїхати до Миколаєва. Автобуси курсують з центрального автовокзалу.

Далі необхідно дістатися до кладовища за містом. Там будуть сходи, якими потрібно спуститися вниз, обійти кар’єр та зайти до лісу. Там будуть вказівники та стежки, якими можна дістатися до каньйону, скель та печер.

Читайте більше новин на сайті Подорож Україною: 

Попередній запис
Отруєння грибами на Львівщині: 30-річний чоловік у реанімації
Наступний запис
Призер Олімпійських ігор зі Львова назвав українську мову «псячою»
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *