пам'ятка природи, Тернопільська область

В Україні знищили геологічну пам’ятку природи, якій 5 млн років (фото)

У Тернопільській області знищили геологічну пам’ятку природи «Останці Сарматського моря».

Про це інформує Українська природоохоронна група на сторінці в соціальних мережах.

Залишки «моря» зберігались мільйони років на території нашої держави. Їх віднайшли у 1983 році та зуміли за знищити майже за 40 років.

Ділянку, в межах якої розташована пам’ятка природи, дали в оренду товариству «Тернопільський кар’єр». Йдеться про фрагменти стінки кар’єру, висота яких сагає 20 метрів.
Стінка складається з щільних вапняків міоценового періоду (понад 5-мільйонна давнина) з рештками водоростей, молюсків, моховаток та коралів.

«Товариство видобувало вапняк. Видобувало-видобувало, видобувало-видобувало і повністю знищило геологічну пам’ятку природи, порушивши вимоги статті 6, 28 закону України „Про природно-заповідний фонд України”, – зазначили у природоохоронній групі.

пам'ятка природи, Тернопільська область
В Україні знищили геологічну пам’ятку природи, якій 5 млн років (фото)

Жодна з державних служб, яка давала дозвіл на розробку корисних копалин у кар’єрі, не врахувала жодних природно-заповідних обмежень. Наразі пам’ятку повністю знищено. На її місці триває розробка породи.

Українська природоохоронна група звернулася до Держекоінспекції та Головного управління Держгеокадастру на Тернопільщині щодо здійснення перевірки додержання згаданим товариством вимог природоохоронного та земельного законодавства при здійсненні господарської діяльності.

Читайте більше новин на сайті Подорож Україною:

Попередній запис
Як придбати дешеві авіаквитки: поради для економії
Наступний запис
На Львівщині стартує сезон полювання: у поліції звернулись до мисливців
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *