НБУ, монета

НБУ ввів у обіг нову 5-гривневу монету, як виглядає

Національний банк ввів у обіг нову пам’ятну монету номіналом 5 гривень. Вона присвячена 30-річчю Незалежності України. Про це інформує пресслужба НБУ.

24 серпня 1991 року Верховна Рада України прийняла історичний документ – Акт проголошення незалежності України. Український народ у різні часи боровся за право мати свою національну державу, мову, культуру. І сьогодні Україна на світовій карті – незалежна держава. Витоки нашої незалежності – в історичній пам’яті народу, його традиціях, духовній та культурній спадщині.

На аверсі монети розміщено: композицію, що символізує Україну, – безкрайні мальовничі поля у вигляді стилізованих орнаментів, над якими летять лелеки – один із символів України, на тлі якої вгорі малий Державний Герб України, написи: УКРАЇНА (праворуч півколом), 2021 (ліворуч від герба), номінал монети – 5 ГРИВЕНЬ (унизу півколом); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (ліворуч).

На реверсі монети зображено кольорову вишивану стрічку (використано тамподрук), що символізує код нації і нагадує ДНК, яка є матеріальним носієм генетичної інформації, тобто забезпечує збереження, передавання і відтворення інформації, та півколом розміщено написи: 30 РОКІВ (угорі ліворуч на матовому тлі) НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ (праворуч на дзеркальному тлі).

Пам'ятна монета "До 30-річчя незалежності України" номіналом 5 грн вводиться в обіг з 10 серпня 2021 року

Читайте більше новин на сайті Подорож Україною:

Попередній запис
На Говерлі від укусу змії постраждав 24-річний хлопець зі Львова
Наступний запис
11 серпня у Києві помер останній онук Івана Франка – Роланд Франко
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *