сказ, Львівська область

На Львівщині виявили сказ у тварини: який район в небезпеці

У Червонограді, що на Львівщині, вперше за останні 10 років зафіксували випадок сказу у тварини. Діагноз “сказ” встановили у загиблого кота.

Про це повідомила на сторінці в Facebook епідеміолог Наталія Іванченко (Тімко).

Який район під загрозою

Жінка розповіла, що загрозливою зоною щодо сказу визначено селище Гірник з прилеглими до них польовими масивами, угіддями, пасовищами, урочищами.

На території колишнього Сокальського району реєструвались випадки сказу у тварин у 2018 році — 2, у 2017 р. — 1; у 2016 році — 8 випадків.

Що таке сказ

Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи.

Причини сказу і шляхи передачі інфекції

Джерелом та резервуаром збудника сказу є усі теплокровні тварини, з яких найбільш небезпечні для інфікування людини м’ясоїдні (дикі та домашні). Людина може інфікуватися збудником сказу від хворої на сказ тварини через:

  • укус;
  • подряпину та мікроушкодження шкіри;
  • потрапляння контамінованої збудником сказу слини на слизові оболонки.

У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки — з-поміж свійської фауни, а в дикій природі — лисиці та вовки. В Україні головним джерелом збудника сказу у дикій природі є червоні лиси, збудник сказу виявлявся також у кажанів.

У разі укусу людині показані введення антирабічної вакцини. Таких щеплень має бути шість за призначення вакцини Індіраб: у день звернення до лікаря (0-й день), а потім на 3-й, 7-й, 14-й, 30-й і 90-й дні, або по іншій схемі при застосуванні іншої вакцини.

Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків.

Вона ефективна у разі початку курсу не пізніше 14-го дня з моменту укусу чи ослинення. Утім, курс імунізації призначають навіть через кілька місяців після контакту із хворою або ж підозрілою на сказ твариною. Антитіла у людини з’являються тільки на 12–14-й день, а максимальні їхні рівні досягаються лише через 30–40 днів. Імунітет стає дієвим приблизно через два тижні після закінчення курсу вакцинації та залишається таким упродовж року.

Нагадаємо, на Львівщині через отруєння грибами 3 осіб – в реанімації. Постраждали особи 61, 33 та 25-річного віку. Усі люди – з села Карпатське, яке розташоване у Самбірському районі Львівщини.

 

Попередній запис
Водоспад Бурбун – справжня прихована перлина Хмельниччини
Наступний запис
“Слуга народу” зі Львова став на захист російської мови в Україні
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *