Яворівський кар'єр, Львівська область, Яворівське море

Яворівське “море” на Львівщині – кар’єр неподалік Львова. Відео

На території Львівської області розташувався найбільший за глибиною та об’ємом води в Україні кар’єр – Яворівський.

За проєктом Львівського інституту “Гідрохімпром” у 2002-2006 роках біля Яворова відбулося заповнення водою колишнього кар’єру, на якому видобували сірку.

Максимальна глибина водойми – до 79 метрів, а об’єм води – більше 200 млн метрів кубічних. Зі Львова до кар’єру їхати орієнтовно одну годину. Нижче додаємо власне відео, швиденько переглядайте та читайте новину далі.

Проєкт наповнення сірчаного кар’єру водою у лютому 2003 року схвалив Кабінет міністрів України. У кар’єр спрямували води річки Шкло. За три роки його вдалося повністю заповнити.

Під час сильного вітру в водоймі можуть підніматися хвилі, висота яких сягає до 1,5 метра. Якщо ви вирішите покататися на плавальних засобах, то це потрібно враховувати. Часто люди займаються на Яворівському озері парусним та веслувальним спортом.

Оскільки водойма створена на базі сірчаного кар’єру, причому відкриті поклади самородної сірки не були ізольовані перед заповненням водою, у воду потрапляють сполуки сірки. В різних джерелах можна знайти різні думки з цього приводу — від “лікувальних властивостей” сірководню та “допомоги сірководню забезпечувати чистоту води” до тверджень, що сірководень вб’є все живе і перетворить водойму на “мертве море без водоростей і живності”. Наразі сірководнева зона розташована на глибині понад 25 м.

Озеро наповнюється водами річки Шкло з притоками Терешка, Великий і Малий Гноєнець, Руський, Якша. Максимальна глибина приблизно 70 м (в деяких джерелах вказується до 100 метрів), є мілини з підводною і надводною рослинністю, затоплені пагорби, багато затоплених кущів та дерев. У прибережній зоні велика кількість озерної рослинності.

В озері водяться щука, плітка, карась, сом, сазан, окунь, товстолобик, лин.

Читайте більше новин на сайті:

Попередній запис
Урицькі скелі на Львівщині – унікальна пам’ятка, яка не має аналогів
Наступний запис
Хлопчики 7 та 13 років потрапили у лікарню через укуси гадюк
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *