НБУ, шахрайська схема

НБУ попередив українців про нову схему шахраїв: як розпізнати аферу

У Нацбанку попередили українців про нову шахрайську схему.

Зловмисники створюють сайти та намагаються видати себе за систему BankID Національного банку України. Про це інформує пресслужба НБУ.

У відомстві розповіли, що фахівцям вже вдалося виявити подібний сайт. Шахраї пропонували залишити фінансовий номер телефону та інформацію про платіжні картки. Цей ресурс оперативно заблокували. Не виключено, що злочинці створять або вже створили ще не один такий сайт.

Як розпізнати сайт шахраїв

НБУ та система BankID не збирають та не обробляють персональні дані українців (платіжні картки чи номери телефонів). Система лише забезпечує передавання персональних даних користувача в зашифрованому вигляді від його банку до надавача послуги.

Окремо звертаємо увагу, що взаємодія відбувається виключно між тими порталами послуг, які належать учасникам системи. Докладний перелік учасників системи міститься тут.

У НБУ закликали українців ретельно перевіряти інформацію та бути обачними під час переходу на різні сторінки мережі. Усі ресурси, які належать Нацбанку, розміщуються тільки на державних доменах – gov.ua.

Як повідомляв сайт “Подорож Україною”, у перший день серпня в Україні почне діяти нова модель спеціальних зобов’язань на оптовому ринку електроенергії. Через рішення Міністерства енергетики різко зросте вартість електрики для населення.

Також радимо прочитати про те, що Нацбанк розробляє новий дизайн 1 та 2-гривневих монет. НБУ отримав дуже багато скарг від українців. Громадяни зазначали, що монети важко відрізнити між собою. 

Читайте також: У Національному банку України розповіли, що потрібно робити, якщо у вашому гаманці є зношена банкнота.

Попередній запис
На Львівщині зникла 43-річна жінка, яка має проблеми зі слухом. Фото
Наступний запис
На Львівщині затримали на хабарі головного інспектора “Рибного патруля”
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *