Червоногородський замок, Тернопільська область, сайт Подорож Україною

Червоногородський замок – оборонна споруда, яка скоро зруйнується

Червоногородський замок – раніше велична оборонна фортеця на Тернопільщині, яка скоро зникне.

Чимало людей може думати, що Червоногородський замок розташований у місті Червоноград, що на Львівщині. Насправді це не так. Оборонна споруда – в Тернопільській області.

Місце розташування

Червоногородський (Червоногродський) замок знаходиться поблизу колишнього міста Червоногорода. Населений пункт припинив існування в 1970 році.

Щоб дістатися до замку потрібно вирушати до села Ниркова, що у Заліщицькому районі. В урочищі Червоному, на високому пагорбі біля річки Джурин, залишились руїни колись величної споруди. 

Червоногородський замок, Тернопільська область, сайт Подорож Україною

Історія замку

Спочатку Червоногородський замок був оборонною спорудою. На початку 19 століття будівлю перебудували на палац. Замок побудували руські князі, а в 1241 році відбулася навала монголо-татарів, які його і знищили. За інформацією Вікіпедії, згодом володарем фортеці став король Польщі Казимир ІІІ, а в 14 ст. замок належав князям Коріатовичам.

У 17 столітті львів’янин Микола Данилович (службова особа, яку призначив польський король) наказав змурувати чотирикутник замок. На його кутах з’явилися вежі, а поруч – звели в’їзну браму та оборонний мур. Наприкінці 18 століття Кароль Понінський став новим власником фортеці. Згодом він наказав розібрати частину замку та дві вежі.

На жаль, під час Першої та Другої світової війни палац сильно постраждав, його не відбудували. Наразі можна побачити дві сильно зруйновані вежі, одна з яких завалилась в 2013 році. Зараз Червоногородський замок належить Тернопільській єпархії Православної церкви України.

Червоногородський замок, Тернопільська область, сайт Подорож Україною

Цікаві факти

  • Біля фортеці немає жодного поселення. Раніше місто Червоногород носило таку назву через те, що земля була бордового кольору через велику кількість червоного піщаника.
  • Замок не є ні історичною, ні архітектурною пам’яткою. Жодних реставраційних чи консерваційних робіт там не проводили. Чому – невідомо. Виникає багато запитань, але кому їх поставити? Локація могла б стати крутим місцем для туристів, але, на жаль, влада цим не переймається.
  • На Червоногородський замок часто здійснювали напади угорці, козаки та опричники. Завойовували його і турки.
  • Раніше дві вежі із зубчастими коронами затіняли ялинки, які росли поблизу. Біля замку також був парк. Він займав понад 8 гектарів. На схилах пагорбів росли либи, дуби та акації. Був і фонтан, а також теплиця для екзотичних рослин.

Червоногородський замок, Тернопільська область, сайт Подорож Україною

Як доїхати

Найкращим варіантом доїхати до Червоногородського замку буде подорож автомобілем. Можна дістатися до локації і громадським транспортом. Спочатку потрібно приїхати в Заліщики, а в місті пересісти на автобус, який прямує до села Нирків. Автівкою відвідати замок набагато простіше. Гугл-карта без проблем “доведе” вас до вказаної точки.

Наша сторінка в Facebook (тисніть на посилання).
Подорож Україною в Telegram.

Читайте більше новин на сайті:

Попередній запис
Куди поїхати в Карпати-2022: які місця обов’язково потрібно відвідати
Наступний запис
Бакота – шматочок раю з кримським кліматом, історія та цікаві факти
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *