Арніка гірська, Сколівські Бескиди, Карпати, сайт Подорож Україною

У Карпатах квітне гірська арніка, дивовижні фото цінної рослини

У Національному природному парку “Сколівські Бескиди”, що в Карпатах, цвіте гірська арніка.

Із грецької мови багаторічна трав’яниста рослина перекладається як “сонячна квітка”. Рослина дуже рідкісна, її необхідно охороняти. Про це повідомили на сторінці парку в соціальних мережах.

Варто зазначити, що “Сколівські Бескиди” розташовані в Українських Карпатах – на межі Турківського, Сколівського та Дрогобицького районів Львівської області.

Що відомо про арніку

Арніка гірська – має оранжеві або ж темно-жовті квіти. Саме зараз пік цвітіння цієї рослини. Гірські полонини вкрилися справжнім килимом із маленьких “сонечок”. Цвіте арніка дуже гарно – розпускається одна центральна квітка та 2-4 бокові.

Найбільше насіння для розмноження продукує саме центральний бутон. Бокові не є плодовитими. До красивої рослини потрібно ставитися шанобливо – не можна її зрізати, топтати та нищити. Фахівці стверджують, що для відновлення квітці необхідно аж 3-4 роки.

Арніка гірська, Сколівські Бескиди, Карпати, сайт Подорож Україною

Лікувальні властивості

Арніку вживають люди, яких непокоять спазми кишківника. Також квітка є відмінним жовчогінним засобом. Наразі фахівці проводять дослідження цілющих властивостей рослини. Арніку гірську ще здавна застосовували при захворюваннях горла, запаленнях, проблемах зі серцем, нервами та ін.

Арніка гірська, Сколівські Бескиди, Карпати, сайт Подорож Україною

Нагадаємо, що також у Львівській області триває пік цвітіння лаванд на одному з найбільших лавандових полів в Україні. Де можна побачити понад 26 тисяч квіткових кущів читайте ТУТ.

Наша сторінка в Facebook (тисніть на посилання).
Подорож Україною в Telegram.

Читайте більше новин на нашому сайті:

Попередній запис
Озеро Світязь – популярне місце для відпочинку українців
Наступний запис
51-річний чоловік потрапив у лікарню через укус гадюки
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *