Цікаві місця Дністровського каньйону. Краса вражає!

Річка Дністер утворила мальовничий Дністровський каньйон, який охоплює чотири області – Тернопільську, Чернівецьку, Івано-Франківську та Хмельницьку.

Каньйон є одним із найбільший не лише в Україні, але й в Європі. Він простягається на 250 кілометрів та входить у топ-7 природних чудес України. Інформацію підготував сайт “Подорож Україною” за матеріалами з “Вікіпедії”.

Цікаві факти про Дністровський каньйон

  • Лівий бік каньйону належить Хмельницькій і Тернопільській областям, а правий – Чернівецькій та Івано-Франківський.
  • На шляху річки чимало закрутів, один із найбільших – 27 кілометрів. Саме в цьому так званому “закруті” й лежить популярне туристичне місто – Заліщики. З оглядового майданчика відкриваються неймовірні краєвиди “міста на острові”.
  • Зима в Дністровському каньйоні малосніжна та м’яка, мікроклімат – своєрідний. У долинах температура повітря на кілька градусів вища, ніж на рівнині. Весна приходить на 7-14 днів швидше, літо – помірно спекотне, а грозові дощі – короткочасні.
  • У берегах каньйону збереглися залишки древніх порід, які утворилися орієнтовно 400 мільйонів років тому. Йдеться про скелі девонського геологічного періоду.
  • Вчені досі не вивчили до кінця фауну та флору Дністровського каньйону. Унікальними видами є більше 2/3 живих організмів, які мешкають в цих водах.
Дністровський каньйон, подорож Україною
Цікаві місця Дністровського каньйону. Краса вражає!

Пам’ятки природи та архітектури

У Дністровському каньйоні є такі заповідники, як Червона Гора, Урочище Криве, Хмелівська стінка. Поблизу сіл Сокілець та Берем’яни розташувалися два пагорби, які отримали назву Мала і Велика Говди. Колись біля пагорбів діяв туристичний притулок для людей, які сплавлялися на байдарках та човнах по річці.

До каньйону належать Бакотська затока, Регіональний ландшафтний парк “Дністровський каньйон”, Національний природний парк “Дністровський каньйон” та Регіональний ландшафтний парк “Дністровський”.

Також на берегах Дністра збереглися цікаві пам’ятки архітектури в межах каньйону. Серед них урочище Червоногород з руїнами замку-палацу, двох каплиць та костелу; Джуринський водоспад; Чернелицький і Раковецький замки. Можна відвідати фортифікації Святої Трійці біля гирла Збруча; палац Бадені в Коропці; замки в Хотині та Жванці; городище літописного Дзвенигорода; культові печери неподалік сіл Литяче та Стінка; монастир, ренесансні храми та замок в селі Язловець.

Червоногородський водоспад, Дністровський каньйон, подорож Україною

Флора каньйону

На берегах річки є чимало рідкісних видів рослин. Серед них молодило руське, лілія лісова, таволга польська, ковили, сни (чорніючий та великий), первоцвіт, мигдаль степовий, горицвіт, цибуля круглонога, ромашка лікарська, ясенець білий, зіновать подільська, первоцвіт, ефедра двоколоса тощо. Велика кількість рослин внесена до Зеленої та Червоної Книг України.

Фауна Дністровського каньйону

У лісах поблизу водиться чимало білок, борсуків, козуль, вепрів, та інших тварин. У чагарниках та на кам’яних схилах живуть мідянки, вужі, ящірки і гадюки.

Дністер – одна з найчистіших річок у країнах Європи. Про це свідчить велика кількість раків та жаб. Зафіксовано близько 40 видів риб: судак, підуст, щука, сом, окунь, марена, лящ та інші. Недарма багато рибалок дуже полюбляють ловити рибу саме в Дністрі.

Поблизу живе і багато видів птахів: дикі качки, яструби, сірі та білі чаплі, зозулі, мартини, круки, дятли, чорні лелеки. Зустрічається чимало зникаючих та рідкісних видів комах з Червоної книги. Серед них жук-самітник, дозорець-імператор, земляний хрестоносець, бражник мертва голова, вусачі, мнемозина та багато інших.

Дністровський каньйон, сайт подорож Україною

Як доїхати

Біля Дністровського каньйону проходять одразу три автодороги: М-14, А-268 та А-269. З обласних та районних центрів курсують рейсові автобуси, а через Заліщики – потяг Рахів-Київ. Планувати маршрут досить просто, адже транспортне сполучення дозволяє відвідати цікаві місця.

Бакота, Дністровський каньйон, сайт подорож Україною

Цікаві місця Дністровського каньйону. Краса вражає!Наша сторінка в Facebook (тисніть на посилання).
Подорож Україною в Telegram.

Читайте більше новин на нашому сайті:

Попередній запис
У серпні вартість електроенергії для населення різко зросте
Наступний запис
Озеро Світязь – популярне місце для відпочинку українців
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *