Невицький замок, Закарпатська область, подорож Україною

Невицький замок на Закарпатті. Велична напівзруйнована фортеця

Сьогодні влаштуємо невеличку віртуальну подорож на Закарпаття. Неподалік села Кам’яниця, що в Ужгородському районі, розташувалась пам’ятка архітектури національного значення – напівзруйнований Невицький замок.

Історія замку

Історія замку почалася ще в 12 столітті. Тоді він був невеликим земляним городищем. Його також захоплювали монголо-татари. У 14 столітті фортеця стала володінням графів Другетів. Тоді замість дерев’яного замку звели кам’яний. У 1644 році Невицький замок зруйнував трансільванський князь Юрій І Ракоці. Причина – війни на релігійному підґрунті.

Сучасного вигляду замок набув наприкінці 15 – початку 16 століття. Замок часто переходив з рук в руки через постійні родинні чвари власників. Зараз споруда перебуває в поганому стані. У березні 2019 році від буревію завалився дах триповерхової вежі Донжон. Упродовж минулих років у замку проводили термінові реставраційні роботи, однак результатів досі немає.

Невицький замок, Закарпатська область, подорож Україною

Невицький замок – цікаві факти

  • У фортеці є 125-метровий колодязь. На жаль, він засипаний. Ще у 20 столітті його намагалися відкопати, але з невідомих причин зробити реставраторам це так і не вдалося.
  • На етикетці “Закарпатського” коньяку розміщена вежа Невицького замку. Донжон побачити на власні очі не вдасться. Як ми вже писали, дах Донжону завалився.
  • У 2018 році замок отримав грант Європейського Союзу. Реставрацію за 10 мільйонів гривень повинна була здійснити Закарпатська ОДА. За вікном 2021 рік – роботи так і не виконали.
  • Під час проведення археологічних розкопок знайшли уламки меблів, посуду, кахлі, перстні, монети, ґудзики та медальйони.

Невицький замок, Закарпатська область, подорож Україною

Як доїхати

Замок розташований за 12 кілометрів від Ужгорода – неподалік сіл Кам’яниця та Невицьке. Якщо їхати автомобілем, то потрібно рухатися автодорогою Н13 в напрямку Перечина. Якщо ж подорожуєте громадським транспортом – варто сідати на маршрутку на автовокзалі в бік Перечина. Далі підкажуть водії.

Невицький замок, Закарпатська область, подорож Україною

Насправді дуже дивно, що влада жодним чином не намагається відновити таку величну та красиву фортецю. Невицький замок продовжує занепадати, якщо не вживати термінових дій, що в недалекому майбутньому пам’ятка архітектури може зникнути назавжди. А скільки таких місць занепадає по Україні…

Наша сторінка в Facebook (тисніть на посилання).
Подорож Україною в Telegram.

Читайте більше новин на нашому сайті:

Попередній запис
Що робити зі зношеними банкнотами та монетами, які вивели з обігу
Наступний запис
На Львівщині від укусів гадюк постраждали ще 7 осіб. Де сталися напади змій
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *