Солоне озеро, Харківська область, подорож Україною

Унікальне Солоне озеро: як техногенна катастрофа створила казкову водойму

У Харківській області розташувалося унікальне Солоне озеро. Його можна побачити в селі Антонівка.

Солоне озеро – казкове туристичне місце, про яке знають мало мандрівників. Вода у водоймі справді солона та нагадує морську.

Солене озеро, Харківська область, подорож Україною

Історія виникнення

Озеро – рукотворне. Воно утворилося через техногенну катастрофу. Неподалік бурили свердловину, намагаючись знайти нові газові родовища. Їх сподівалися знайти під соляним куполом, однак на поклади блакитного палива натрапили раніше, ніж очікувалося.

Тиск газу виявився занадто високим. Через це влада була вимушена евакуювати не тільки працівників, але й місцевих мешканців. Газ підпалили, щоб уникнути подальшого забруднення атмосфери. Паливо дуже довго горіло, однак вогонь не вщухав. На місці почало утворюватися провалля. Потік газу вдалося зупинити лише одним способом – свердловину залили бетоном.

Згодом в заглибини почали проникати підземні води. Вони розмивали соляний купол та утворили озеро, яке отримало назву Солоне.

Солоне озеро, Харківська область, подорож Україною

Вода дуже солона

У водоймі досить солона вода, в якій дуже легко та корисно плавати. Люди, які відвідали озеро, стверджують, що унікальна солона вода дуже добре загоює рани.
За непідтвердженою інформацією глибина озера може сягати 2 кілометри, а на дні лежить бурова установка. Поступово озеро опріснюють.

Як доїхати

Відстань до Солоного озера з Харкова складає 117 кілометрів. З першої автостанції курсує автобус сполученням “Харків-Кегичівка”. Про зупинку можна запитати у водія. Доведеться подолати невелику відстань пішки.

Наша сторінка в Facebook (тисніть на посилання).
Подорож Україною в Telegram.

Читайте більше новин на нашому сайті:

Попередній запис
Печера Оптимістична – найдовша у світі гіпсова печера
Наступний запис
Нашестя медуз у Бердянську: ситуація станом на 14 липня (відео)
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *