печера Оптимістична, Тернопільська область, подорож Україною

Печера Оптимістична – найдовша у світі гіпсова печера

Неподалік села Королівка, що у Тернопільській області, розташувалась найдовша у світі гіпсова печера. Вона отримала назву Печера Оптимістична.

Дослідники встановили, що печера утворилася ще 14 мільйонів років тому внаслідок дії підземних вод на гіпс. Найбільший “скарб” – це мінеральні утворення. У печері можна побачити гіпсові кристали найрізноманітнішого кольору та форми. З кожним роком все більше мандрівників відвідують це місце, щоб подивитися на унікальне природне диво.

“Печерний сніг”

На дні печери є велике скупчення голчастих кристаликів гіпсу. Туристи назвали їх “печерним снігом”. Також у найнижчих ділянках печери можна побачити підземні озера.

печера Оптимістична, подорож Україною

Температура повітря

В Оптимістичній печері упродовж року тримається незмінна температура повітря. Вона не залежить від того, як прогрівається повітря на поверхні. 12 місяців всередині від 9 до 11 градусів тепла.

печера Оптимістична, подорож Україною

Найдовша печера в Європі

Глибина – орієнтовно двадцять метрів, вона розташована в шарі гіпсу та є найдовшою гіпсовою печерою в Європі! Тільки уявіть собі, довжина ходів підземелля – 255 кілометрів! І це тільки ходи, сама печера набагато більша. Всередині надзвичайно легко заблудитися, адже в печері є багато різних ходів, які чимось нагадують лабіринт.

печера Оптимістична, подорож Україною

Унікальна історія розкопки

Оптимістичну печеру відкрили в 1966 році. Тоді дуже багато дослідників не вірили, що її вдасться розкопати. Ентузіастів-спелеологів це не зупинило. Їх старання увінчалися успіхом. Печера отримала назву Оптимістична, адже спелеологи не втрачали оптимізм та продовжували наполегливо працювати. Як бачимо, їм вдалося показати природну пам’ятку не тільки українцям, але й усьому світу. Дослідити підземні ходи нереально За час існування печери фахівці провели близько двох сотень досліджень, однак в повному обсязі обстежити підземелля нереально. Є неперевірена версія про те, що Оптимістична печера має з’єднання з сусідньою Озерною печерою. Якщо це правда, то її довжина збільшиться ще на 123 кілометри!

Місце сили та радості

Люди стверджують, що всередині печери радісно та спокійно. За весь час її існування там не відбулося жодної трагедії. Всередині познайомилося чимало пар.

Книга Рекордів Гіннеса

Оптимістична печера занесена в книгу Рекордів Гіннеса як найдовша в Євразії та 2-га за величиною у світі! Нам є чим пишатися. Шануйте рідне та досліджуйте Україну. На Батьківщині стільки всього прекрасного!

Наша сторінка в Facebook (тисніть на посилання).
Подорож Україною в Telegram.

Читайте більше новин на нашому сайті:

Попередній запис
Видно навіть з літаків! У полі біля Києва висіяли рекордний герб України
Наступний запис
Унікальне Солоне озеро: як техногенна катастрофа створила казкову водойму
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *