Свірзький замок, Львівська область

Свірзький замок – як доїхати в унікальне місце біля Львова

Свірзький замок – унікальна архітектурна пам’ятка, розташована на території Львівської області.

Він розташований у селі Свірж, що в Перемишлянському районі. Перші згадки про замок датуються кінцем 15 століття. Спочатку споруда була оборонною, однак її часто перебудовували.

У Свірзькому замку знімали відомий фільм “Д’Артаньян і три мушкетери”. Це було ще в далекому 1978 році.

Свірзький замок, Львівська область, подорож Україною

Історія замку

У 17 столітті власником став граф Цетнер, який провів реконструкцію, щоб змінити фортецю на замок. Його розташування дуже красиве – поруч були болота та озера. За стінами колись був підйомний міст, а під ним – обрив. На території замку був костел, який заснували ще у 1481 році. На його місці встановили сучасну муровану будівлю, адже колишній дерев’яний костел завалився.

Під час українсько-польської війни замок захопили, а в 1648 році його спалили татари. Згодом споруду відновили. Вже в 1672 році замок не вистояв під час походу турків на Львів. Повторний напад турків відбувся в 1675 році. Цього разу Свірзький замок захопити не вдалося.

На жаль, до наших часів Свірзький замок не зберігся в оригінальному вигляді. Його перебудували, а внутрішнє планування – змінили. Замок досі потребує ремонту.

Свірзький замок, Львівська область, подорож Україною

Як доїхати у Свірзький замок

Доїхати у Свірж зі Львова дуже просто. Можна сісти на маршрутки, які їдуть в Перемишляни з автостанції № 6. Якщо їхати з центру Львова автомобілем, то відстань складе лише 45 кілометрів.

Для відвідувачів замок відкритий лише в суботу та неділю. Графік роботи – з 10 до 17 години. У будні дні споруду можна оглянути лише збоку.

Свірзький замок, Львівська область, подорож Україною

Наша сторінка в Facebook (тисніть на посилання).
Подорож Україною в Telegram.

Читайте також на нашому сайті:

Попередній запис
Діти 2 та 3 років отруїлися грибами та потрапили в реанімацію
Наступний запис
Видно навіть з літаків! У полі біля Києва висіяли рекордний герб України
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

 1. Макс

  Гарно

 2. Роман

  А чому б для зручності не вказувати координати та посилання на карті відразу?

  1. Oleksiy

   особисто я ніколи не звертаю увагу на координати в таких новинах, адже всерівно потрібно прокладати маршрут по навігації, може затор бути, може коротша дорога від дому бути. У вейз написав локацію, проклало маршрут і ура. Але за зауваження дякую, в подальшому додаватиму мапу.