озеро Синевир, чудо України, подорож Україною

Озеро Синевир – природне чудо України (фото)

У гірському масиві Внутрішні Горгани, що на Закарпатті, розташувалося найбільше озеро українських Карпат – Синевир. Водойму також називають Морське Око або ж Синєвир.

Максимальна глибина – 22-24 метри, а площа – 4-5 гектарів. Синевир входить до Національного природного парку. Купатися в водоймі заборонено, адже через високе місцерозташування вода там не прогрівається навіть у найтеплішу погоду. Максимальна температура води не перевищує 11-13 градусів.

Озеро Синевир, чудо України, подорож Україною

Загалом у Карпатах 32 озера, а Синевир – найглибше та найбільше. У кришталево чистій воді водиться багато форелі. Також це місце рекомендують відвідувати людям із захворюваннями легень, адже чисте повітря в горах має цілющі властивості.

Водойма входить у топ-сім природних чудес нашої держави. Озеро утворилося більше десяти тисяч років тому в результаті сильного землетрусу. Через зсув землі з’явилася улоговина, яку заповнили три гірські річки.

Поблизу Синевиру можна зустріти рідкісні рослини та тварини, занесені до Червоної книги. У лісі мешкають олені, гірські косулі, горностаї, ведмеді, рисі, лисиці та борсуки. На території заповідника категорично заборонено займатися полюванням, розпалювати багаття, смітити та встановлювати намети.

Наприкінці 2020 року до озера стало добратися набагато простіше, адже відкрили нову високогірну дорогу Т-07-18 Нижні Ворота-Воловець-Міжгір’я. По дорозі до Синевиру потрібно подолати транспортом Подобовецький та Воловецький перевали.

Синевир, чудо України, подорож Україною

Наша сторінка в Facebook (тисніть на посилання).
Подорож Україною в Telegram.

Читайте більше новин на сайті:

Попередній запис
Відпочинок у Карпатах влітку: куди поїхати в гори
Наступний запис
Дитину вкусила змія, 9-річний хлопчик перебуває у важкому стані в реанімації
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *