Лемурійське озеро, рожеве озеро, Херсонська область

Лемурійське рожеве озеро: лікувальна солона водойма на Херсонщині

Під час візиту на Херсонщину можна побачити унікальне Лемурійське озеро, вода в якому – рожевого кольору. Водойму також називають Рожеве озеро та вважають цілющим курортом міжнародного значення. Вода в озері надзвичайно солона. На один літр води припадає до 300 грам солі.

Історія створення

Лемурійське озеро утворилося наприкінці серпня 1969 року. На березі Сивашу сталася аварія радянського бомбардувальника. Від людей катастрофу намагалися приховати та почали збирати залишки авіатехніки. Рятувальники зробили вирву, глибина якої сягала 18 метрів. Під час робіт вони зачепили водоносні горизонти.

Згодом яма наповнилася солоною водою. Мешканці навколишніх територій ходили туди купатися та назвали водойму “Яма”. Поступово в регіоні почали поширюватися чутки, що вода в Лемурійському озері – лікувальна. Згодом на цій території почав розвиватися зелений туризм.

Лемурійське озеро, рожеве озеро, Херсонська область

Чому вода рожевого забарвлення

Такий колір в озері обумовлений одноклітинними водоростями. У спекотну погоду під дією сонячних променів вони виробляють бетакаротин. Вода випаровується з озера, а соляний розчин набуває насиченого рожевого кольору. Під час випаровування на березі залишаються тонни так званого соляного “піску”, який збивається в купи та утворює “сталагміти”.

Лікувальну властивість мають грязі озера. Їх ще у 2005 році визнали косметичним та лікувальним засобом та допустили до застосування. Дослідження води проводили фахівці з Одеського інституту курортології. У намулі є багато лікувальних хімічних елементів.

Лемурійське озеро, рожеве озеро, Херсонська область

Наша сторінка в Facebook (тисніть на посилання).
Подорож Україною в Telegram.

Читайте також на нашому сайті:

Попередній запис
Дитину вкусила змія, 9-річний хлопчик перебуває у важкому стані в реанімації
Наступний запис
Через скарги українців НБУ змінить дизайн двох монет
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *