НБУ, фальшиві гроші

В Україні нашестя фальшивих грошей: як розпізнати підробку

У червні в Україні суттєво зросла кількість підроблених грошей в обігу. У Нацбанку стурбовані “нашестям” фальшивок. Така ситуація в нашій державі виникає вже не вперше. У 2006 та 2015 роках зловмисники масово підробляли 500-гривневі банкноти.

У Національному банку вирішили нагадати українцям, як відрізнити справжні паперові гроші від фальшивки.

Найпростіший спосіб – піднести до світла підозрілу банкноту. На справжніх грошах видно водяні позначки, а на копії їх немає. Світлішим відтінком зображують водяні знаки на номіналі банкноти. Його можна знайти поблизу портрета, в нижньому правому куті. Такі знаки рідко підробляють, оскільки зімітувати їх майже нереально. Зловмисники не можуть зробити підробку такого високого ґатунку, адже водяні знаки наносять ще під час виготовлення паперу для банкнот.

Цікавий факт

Уперше у світі почали використовувати водяний знак для захисту національної валюти ще у 19 столітті. Це придумали італійці. Зараз найбільш захищена валюта світу – євро. На банкноті є водяний знак, на якому зображена давньогрецька богиня Європа.

Ще один елемент, який допомагає захищати гривні від фальшування це захисна стрічка. Її легко побачити. Стрічка занурена у товщу паперу, з якого виготовляють гроші. Якщо взяти лупу, то вдасться побачити цифрове позначення номіналу та його зображення, а також малий Державний Герб. Для великих номіналів (100, 200, 500 та 1000 гривень) застосовують так звану віконну “захисну стрічку”. На ній яскраво виражений кінетичний ефект. Зображено те саме, що і на звичайній захисній стрічці. Головна відмінність – змінюється напрямок руху зображення стрічки, якщо змінити кут нахилу банкноти.

Раніше ми повідомляли, що в Україні вводять в обіг дві нові монети. Вони отримали назву “Спадок” та “Євген Коновалець”.

Попередній запис
Українські полярники показали рідкісні перламутрові хмари
Наступний запис
Наближається пік активності кліщів: що потрібно знати
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *