Підгорецький замок, Львівська область, замки Львівщини

Підгорецький замок: розкішна фортеця епохи Ренесансу (фото)

На Львівщині розташувався красивий Підгорецький замок. Також його називають Палац у Підгірцях. Пам’ятку архітектури можна оглянути в селі Підгірці, що у Золочівському районі Львівської області.

Замок збудували в епоху пізнього Ренесансу та бароко (у 1635-1640 роках). Раніше на місці цитаделі було потужне укріплення, датоване ще 1530 роками. Керівником будівництва став архітектор Андреа дель Аква. Фортецю вважають однією з найкращих в Європі, адже під час її зведення поєднали бастіонні укріплення з ренесансним палацом.

Як свідчать дані “Вікіпедії”, замок збудували з каменю та цегли. Його форма – квадратна. Одна сторона фортеці дорівнює сто метрів.  П’ятикутні бастіони розташували на “рогах” замку.

Підгорецький замок, Львівська область, замки Львівщини

Цікаві факти про Підгорецький замок

 • Фортецю збудували за наказом коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського. Замок був призначений для відпочинку.
 • Під час Національно-визвольної боротьби 1648-1657 років споруда зазнала серйозних пошкоджень. Замок передали Яну ІІІ Собєському та відреставрували у 1680 році.
 • Вже за вісім років замок знову постраждав. Цього разу – від нападу татар.
 • У замку помітили “французький слід”. Фасади фортеці побудовані за взірцями замків Франції, а інтер’єри – вражали пишнотою та красою.
 • У Підгорецькому замку було кілька тематичних зал: Зелена, Китайська, Мозаїчна, Лицарська та Дзеркальна. Китайську залу визнали однією з найкращих в 17 столітті.

За роки правління Вацлава Жевуського (з 1728 року) в замку здійснили реконструкцію. Палац досяг найбільшого розвитку за всю історію існування. З’явилися додаткові приміщення та третій поверх. Функціонували також оркестр, друкарня, театр, проводили і застави, побудували “Гетьманський заїзд”. Жевуський зберігав у будівлі старовинну зброю та велику колекцію картин, які перевіз з Олеського замку.

Підгорецький замок, Львівська область, замки Львівщини

Замок у 19-20 столітті

Саме в 19 столітті фортеця почала занепадати. Цінності розпродав управитель Ремішевський. Вже в часи Першої світової війни замок пограбували представники російської армії.

Згодом замку загрожувало знищення російською артилерією, адже у ньому базувалися вояки Австро-Угорщини. Його вирішили зберегти, однак розграбували ще більше.

У середині минулого століття в палаці облаштували лікарню для хворих на туберкульоз. Потім там сталася сильна пожежа, споруду відновили. Туберкульозний санаторій діяв аж до здобуття незалежності України.

В 1997 році замок передали Львівській галереї мистецтв. Наразі тривають реставраційні роботи. Відвідувачам доступний для огляду лише фасад та навколишні території.

З літа 2018 року в Підгорецькому замку почала функціонувати мистецька виставка. Відвідувачі можуть переглянути архівні фотографії замку та копії картин XVII—XVIII століття.

Підгорецький замок, Львівська область, замки Львівщини

Коли замок відкритий для відвідувачів

У понеділок фортеця зачинена, у вівторок-п’ятницю працює з 11 до 17 години, а в суботу-неділю – з 10 до 18 години.

Як доїхати до фортеці

Якщо ви вирішили їхати зі Львова громадським транспортом, то потрібно сісти на автобус Львів-Броди, який курсує з автостанції номер 2. Їхати доведеться орієнтовно 1,5 години. Виходити на зупинці «Підгірці», а вже далі потрібно подолати невелику відстань пішки. Автомобілем доїхати значно простіше. Відстань зі Львова – 85 кілометрів.

Підгорецький замок, Львівська область, замки Львівщини

Відстань з обласних центрів

 • Івано-Франківськ – 145 км;
 • Луцьк – 138 км;
 • Львів – 85 км;
 • Рівне – 129 км;
 • Тернопіль – 79 км;
 • Ужгород – 333 км;
 • Хмельницький – 191 км;
 • Чернівці – 249 км.

Читайте більше новин на сайті Подорож Україною:

Попередній запис
Україна – Англія: коли і де дивитися гру 1/4 фіналу Євро-2020
Наступний запис
Білорус зробив гучну заяву про Україну (відео)
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *