Україна – неймовірна держава, в якій чимало незвіданих та красивих місць. В Олешківському районі Херсонської області розташувалися мальовничі Олешківські піски.
Їх довжина сягає 150 кілометрів, а ширина – до 40 кілометрів. Площа піщаного масиву – до 220 тисяч гектарів.
Олешківські піски – природне диво не лише нашої держави. Пустеля є однією з найбільших в Європі. Дослідники поділяють її на сім різних зон, в яких відрізняються кліматичні та природні особливості. Вона складається з дюнів, максимальна висота яких 5 метрів (пересуваються завдяки сильним поривам вітру). Дощі в цьому районі падають надзвичайно рідко, а влітку пісок прогрівається до 75 градусів. Піщані бурі теж бувають досить часто.
7 піщаних арен:
- Кінбурнська;
- Каховська;
- Чалбаська (Виноградівська);
- Збур’ївська;
- Козачелагерська;
- Іванівка;
- Келегейська (Олешківська).
Цікаві факти про Олешківські піски:
Раніше на території пустелі проводили військові навчання. Льотчики країн Варшавського договору тренувалися на цій ділянці та скидали бомби. Згодом провели розмінування території, однак досі там є чимало небезпечних снарядів.
Піски з’явилися в 19 столітті. Вони виникли через те, що величезні отари овець, яких там випасали, знищили всю траву. Через це вітрова ерозія зуміла вивільнити піски.
У пустелі є прісне підземне озеро з питною водою. Воно знаходиться на глибині 300-400 метрів. Добувати воду там не можна, адже тоді насаджені довкола ліси не зможуть стримувати поширення пісків.
До Червоної книги України занесено чимало рослин, які зустрічаються в пісках.
В Олешківських пісках водиться багато вовків, змій, фазанів, зайців, павуків, лисиць та ящірок.
Як доїхати
Піски розташовані поблизу міста Олешки, що за 30 кілометрів від Херсона. В будь-якому навігаторі без проблем можна встановити точку та доїхати до бажаного місця найшвидшим маршрутом. Від себе хочу зазначити, що на Херсонщині досить погані дороги. Доводилось їхати на море повз Олешківські піски, то дорога реально проблемна.
Добиратися автобусом зовсім не зручно, адже доведеться йти пішки більшу частину дороги. Якщо вас не лякають такі пригоди, то можна сісти на маршрутки, які курсують в сторону Раденська або Великих Копаней. Пішки потрібно йти від Пролетарки.
Якщо їхати автомобілем, то слід прямувати трасою Херсон-Джанкой через Олешки до Раденська. Перед цим населеним пунктом є поворот ліворуч. За 2 кілометри буде залізничний переїзд, від якого і починаються піски.
Місце дуже красиве, однак у жодному разі не потрібно нехтувати правилами безпеки. Необхідно мати з собою достатню кількість питної води, головний убір та їжу. Подорожуйте відповідально, не смітіть та не знищуйте природу!
Відстань з обласних центрів України (автівкою):
- Вінниця – 537 кілометрів;
- Дніпро – 333 км;
- Донецьк – 507 км;
- Житомир – 613 км;
- Запоріжжя – 317 км;
- Івано-Франківськ – 909 км;
- Київ – 586 км;
- Кропивницький – 283 км;
- Луганськ – 679 км;
- Луцьк – 886 км;
- Львів – 908 км;
- Миколаїв – 111 км;
- Одеса – 243 км;
- Полтава – 531 км;
- Рівне – 814 км;
- Суми – 705 км;
- Тернопіль – 779 км;
- Ужгород – 1 169 км;
- Харків – 551 км;
- Херсон – 39 км;
- Хмельницький – 665 км;
- Черкаси – 413 км;
- Чернівці – 794 км;
- Чернігів – 718.
Дані з тимчасово анексованого Криму наразі не вказуємо, оскільки з півострова важко дістатися на підконтрольну Україні територію.
Як бачимо, краса нашої держави зачаровує. Не потрібно боятися подорожувати рідними куточками, вдома нічим не гірше, ніж за кордоном. Любіть Україну та подорожуйте!
Читайте більше новин на нашому сайті:
- Нашестя гадюк в Україні: правила поведінки в лісі, що робити при укусі.
- ТОП-7 захоплюючих фактів про Українські Карпати (фото).
- Чернівецький національний університет: як виглядає український Гоґвортс (фото).
- Турківський кар’єр на Львівщині: маловідоме місце з казковою водою (фото).
- Буцький каньйон: як доїхати, цікаві факти про “Український Стоунхендж” (фото).
Дуже цікава інформація!
дякую)
Далеченько зі Львова їхати, але обов’язково треба буде якось відвідати це місце. Дякую, що знайомите з цікавими місцями!
радий, що вам сподобалось) варто відвідати)