Чернівецький університет, подорожі Україною, український Гоґвортс

Чернівецький національний університет: як виглядає український Гоґвортс (фото)

Чернівецький університет ім. Юрія Федьковича. Неймовірно красивий та атмосферний навчальний заклад, який заворожує своїм виглядом. Таку назву університет отримав у 1989 році, а восени 2000 року йому присвоїли статус національного. Історія будівлі вражає, як і її вигляд.

Раніше Чернівецький університет носив назву ім. Франца Йозефа (1875-1918), згодом почав називатися Universitatea Regele Carol I din Cernăuţi (1919-1940), а в 1940 отримав назву Чернівецький державний університет.

Як виглядає університет

На вигляд університет надзвичайно схожий на замок Середньовіччя. Споруди виконані у стилі еклектики, який був популярний у 19-20 століттях. Схили дахів вкриті візерунками та різнокольоровою черепицею та нагадують народні килими Буковини, а стрункі вежі та цегляні стіни оздоблені різьбленим камінням.

Чернівецький університет

Цікаві факти про університет

До 1899 року в Чернівецькому навчальному закладі вчилися виключно хлопці, згодом почали приймати на навчання і дівчат. На початку їх було тільки чотири, а в 1909 році навчалося вже 75 студенток.

На шпилі в центрі резиденції височіє хрест. Існує легенда, що він вказує православним на схід, а католикам – на захід.

Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича – єдиний в Україні, який внесений до світової спадщини ЮНЕСКО.

Чернівецький університет

Через схожість до замку з фільму “Гаррі Поттер” навчальний заклад називають український Гоґвортс.

У головному корпусі університету є кілька відомих зал: “Червона”, “Блакитна”, “Мармурова” та “Зелена”. Найцікавіша зала – “Червона”. Колись там була Резиденція митрополитів Буковини. На стінах можна побачити китайський шовк, на підлозі – паркет з дуба, зеленої липи та червоного бука, а на стелі – вишукані орнаменти.

У “Блакитній” залі розташовувалась колишня бібліотека, в “Мармуровій” була зала з галереєю, а в “Зеленій” – робочий кабінет митрополита.

Чернівецький університет – шедевр архітектури епохи Габсбургів – Блог про тури Україною

Як потрапити до Чернівецького національного університету

Колишня Резиденція митрополитів Буковини розташована в Чернівцях, на вулиці Коцюбинського, 2. З понеділка до неділі туди впускають з 10 до 17 години дня. Оглянути парк та церкву можна самостійно, однак інші приміщення університету дозволяють відвідувати тільки з екскурсоводом.

Український Гоґвортс, або Чому університет Чернівців – справжня спадщина ЮНЕСКО

Читайте більше новин на нашому сайті:

Попередній запис
ТОП-7 захоплюючих фактів про Українські Карпати (фото)
Наступний запис
На Львівщині почалися білі гриби: в яких районах знайшли біляки
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *