Карпати

ТОП-7 захоплюючих фактів про Українські Карпати (фото)

Цікаві факти про неймовірні місця в Українських Карпатах.

У кожної людини виникають різні асоціації, коли вона чує слово “Карпати”. Хтось думає про драйвовий відпочинок в горах, подорожі по лісах, підкорення нових вершин. Хтось – про затишні посиденьки в комфортному будинку з дерев’яного зрубу з виглядом на чарівний карпатський ліс…

Інші асоціюють Карпати зі сплавом по річках, з пошуком ароматних білих грибів або ж просто з чистим повітрям та змогою відпочити від міської метушні. Сьогодні ознайомимо вас із цікавими фактами про Українські Карпати. Найкращий час для візиту в гори – літо та осінь, особливо “золота пора”, коли з дерев опадає багряне листя.

Пожижевська полонина

Пожижевська полонина – найбільш вітряне місце в горах. Вона розташована на хребті Чорногора у Надвірнянському районі Івано-Франківщини. Середня швидкість вітру – 54 кілометри, це 15 метрів за секунду! Такий вітер тут на полонині не рідкість.

Пожижевська полонина, Карпати
Пожижевська полонина.

Озеро Бребенескул

Найвисокогірнішим озером України є Бребенескул. Водойма розташована на висоті 1 801 м. Бребенескул знаходиться на гірському масиві Чорногора, що у Рахівському районі Закарпатської області. Озеро “заховалося” на схилі двох гір – Гутин-Томнатик та Бребенескул. Навіть у травні там можна побачити сніг. Незважаючи на холодне місце, озеро Бребенескул є популярним туристичним місцем. Невдовзі на нашому сайті з’явиться окрема велика стаття про цю водойму, не пропустіть.

Озеро Бребенескул
Озеро Бребенескул.

Рахів

Про найвисокогірніше озеро розповіли, тепер кілька слів про найвисокогірніше місто нашої держави. Хто не знав – це Рахів (Закарпаття). Красиве місто знаходиться на висоті в середньому 820 метрів над рівнем моря. Ще однією особливістю є те, що саме в Рахові найбільші перепади висот між вулицями. До прикладу, на одній із вулиць висота над рівнем моря може сягати 1000 метрів, а на іншій – тільки 400 метрів.

Рахів, Карпати
Рахів.

 

 

 

Карпатські ліси

У Карпатах знаходиться 1/5 від усієї кількості лісів нашої держави. Чого вартують тільки стрункі смереки та ялинки. Також поширені дуб, граб, бук. В менших кількостях розповсюджені липа, береза, ясен, осика, клен та явір.

Для організму людини надзвичайно корисно часто бувати на природі, особливо у хвойному лісі. Хвойні дерева посилюють імунну систему, а також очищують організм. Якщо провести кілька днів на свіжому повітрі, то стане легше дихати.

Карпатські ліси, Карпати
Карпатські ліси.

Обсерваторія Піп Іван

Ще одна “фішка” Карпат – обсерваторія Піп Іван, розташована на вершині Піп Іван Чорногірський. Друга її назва – “Білий слон”. Ще у 1938 році було побудовано цю метеоролого-астрономічну будівлю. Будівля обсерваторії є найвисокогірнішою в Українських Карпатах. У цьому приміщенні облаштували Явірницьке пошуково-рятувальне відділення ДСНС України.

Обсерваторія Піп Іван, Карпати
Обсерваторія Піп Іван.

Залізничний міст Віадук у Ворохті

У селищі міського типу Ворохта, що на Івано-Франківщині, продовжує функціонувати один з найбільших залізничних кам’яних мостів у світі. Його називають Віадук. Потужний міст звели ще за часів панування Австро-Угорщини. Дата будівництва – 1895 рік. Один проліт моста має довжину 65 метрів, а загальна протяжність Віадука – 130 метрів.

Віадук у Ворохті, Карпати
Віадук у Ворохті, Карпати

Найнижче дерево України

Факт, про який знають лише одиниці – у Карпатах росте найнижче дерево України під назвою верба туполиста. Це невелике деревце занесене до Червоної книги. Висота куща зазвичай не перевищує 10-30 сантиметрів. Дослідники встановили, що верба туполиста квітне у період з червня до липня, а плодоносить у вересні.

Верба туполиста, Карпати
Верба туполиста.

Читайте більше новин на нашому сайті:

Попередній запис
Нашестя гадюк в Україні: правила поведінки в лісі, що робити при укусі
Наступний запис
Чернівецький національний університет: як виглядає український Гоґвортс (фото)
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *