гадюка

Нашестя гадюк в Україні: правила поведінки в лісі, що робити при укусі

Розпочався новий сезон пошуку грибів. Все більше людей йде до лісу, намагаючись знайти лісові смаколики. У літній період це досить небезпечно, адже по дорозі зустрічається чимало плазунів.

Почастішали випадки виявлення гадюк. Лише за травень-червень в ЗМІ була інформація про укуси гадюк на Житомирщині, Львівщині, Херсонщині, Запоріжжі, Рівненщині, Івано-Франківщині, в Енергодарі, передмісті Шепетівки та Полтаві.

Були і важкі випадки. У Сколівському районі Львівщини в Карпатах гадюка вкусила чоловіка. Він перебуває у важкому стані в реанімації. А для 6-річної дівчинки з Енергодара укус гадюки обернувся двома операціями, гангреною та пересадкою шкіри. Останній випадок укусу гадюки на Львівщині стався 8 червня. У реанімаційне відділення лікарні в Сколе потрапила 35-річна жінка.

Користувачка соцмережі Facebook Ivanka Hryniv 6 червня повідомила на сторінці спільноти “Жаби, ящірки, змії”, що побачила в лісі гадюку. Інцидент стався на Івано-Франківщині. Також з’явилося відповідне фото.

гадюка, ліс, гриби

 

Варто зазначити, що гадюки надзвичайно рідко нападають на людину першими. Вони лише захищають власну територію. Змія може вкусити, якщо торкнутися її рукою або ж наступити. Також гадюки нападають, якщо не мають місця для втечі.

Якщо ви побачили змію, то найкращим варіантом буде просто обійти її стороною. Безпечною відстанню буде дистанція у 2-3 метри.

Правила поведінки в лісі

Досвідчений грибник Олесь Боровик розповів, як потрібно поводитися під час походу до лісу в Карпатах. Детальну інформацію можете переглянути на його сторінці в соціальних мережах.

Насамперед, пан Олесь радить не взувати кросівки або ж новомодні черевики. Обов’язково потрібно мати резинові чоботи, адже у випадку укусу змії вони захистять вас. Одяг має бути легкий, зручний, не парити і одночасно – швидко висихати. Не варто забувати і про головний убір.

Потрібно бути обережними під час переходу рівчаків та потічків, адже гадюки люблять висіти на звисаючих гілках. Краще остерігатися і прогрітих сонцем старих пнів – це улюблене місце вигрівання гадюк. Змій також можна зустріти і на інших сонячних та скелястих місцях.

У жодному випадку не потрібно дражнити змію, адже тоді вона може напасти. Зазвичай гадюки тікають, якщо їх не рухати.

Набагато менший ризик зустріти плазуна – коли прохолода та дощ. Якщо ви збираєте гриби, то потрібно спочатку оглянутися навкруги, а лише тоді зривати знахідку.

Міністерство охорони здоров’я України також рекомендує не робити різких рухів або ж відходити дуже повільно. Якщо стояти нерухомо, то швидше за все, змія просто вас не побачить.

гадюка, ліс, гриби

 

Що робити, якщо вкусила гадюка:

 • необхідно якнайшвидше потрапити до лікаря;
 • постраждалий повинен якомога менше рухатися та зберігати спокій;
 • місце укусу слід звільнити від одягу чи взуття;
 • важливо пити дуже багато води, а на місце укусу накласти чисту пов’язку (бажано з антисептиком);
 • у лісі завжди потрібно мати з собою ліки від алергії (якщо вкусить змія – випити 1-2 таблетки);
 • якщо є можливість – прикладіть обгорнутий у тканину лід до місця укусу;
 • під час транспортування до медичного закладу кінцівка повинна знаходитися на підвищенні.

Що категорично заборонено робити при укусі змії:

 • не можна накладати джгут;
 • заборонено припікати та обробляти рану додатково;
 • не потрібно висмоктувати отруту, адже збільшується вірогідність зараження. Висмоктувати отруту можна
 • лише у тому випадку, якщо упродовж кількох годин людина не зможе отримати допомогу лікарів;
 • категорично заборонено вживати алкоголь.

Читайте більше новин на нашому сайті:

Попередній запис
В Україні вводять в обіг нові монети: з’явилися фото
Наступний запис
ТОП-7 захоплюючих фактів про Українські Карпати (фото)
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *